Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do FC Vysočina Jihlava přichází stoper Martin Šimko

/
/
/
1167 ZobrazeníKonkurenci na stoperském postu v FC Vysočina přichází zvýšit jednadvacetiletý Martin Šimko. Bývalý slovenský mládežnický reprezentant v posledních dvou letech sbíral druholigové starty za Zvolen a Komárno, odkud do Jihlavy aktuálně přestoupil.

„Martina jsme pozorně sledovali v jeho podzimních zápasech za Komárno. Zaujal nás svým přehledem a herní vyspělostí a vidíme v něm velký potenciál. Nepochybně bude schopen už na jaře zvýšit konkurenci na stoperském postu v našem kádru. Dostane od nás prostor k začlenění do týmu a dalšímu sportovnímu rozvoji,“ řekl k angažování slovenského stopera ředitel klubu Jan Staněk.

Doplňme, že v hostování na Vysočině pokračuje útočník Matěj Koubek, naopak pravý bek Jan Pavlík se vrátil na Letnou. Přípravu se Spartou zahájil záložník Jan Fortelný, jenž má ale smlouvu s FC Vysočina i pro jarní část.

Do kádru kouče Radima Kučery se v pondělí 13. ledna na startu zimní přípravy zapojí též obránce Vojtěch Křišťál z juniorky a také mladíci, kteří na podzim hostovali v MSFL – pravý obránce Martin Pavlík (Velké Meziříčí), ofenzivní hráč Radek Křivánek (Vyškov) a křídelník Radek Matulka (Vrchovina).

Klub též hodlá testovat vytipované zahraniční fotbalisty. Zkraje přípravy půjde o nigérijské útočníka Olorundu Seyi Johna (nar. 12. 6. 2001) a křídelníka Chok Dau (nar. 31. 12. 1998), jenž má australský pas a pochází z Jižního Sudánu.

Návrat obránce Halassane Fofany z Pobřeží Slonoviny a kolumbijského záložníka Estebana Beltrana je bohužel nadále nejistý. U obou přetrvávají problémy s vyřízením vízových povinností.

Martin Šimko (nar. 24. 5. 1998) pochází ze Žiaru nad Hronom a v mládežnických kategoriích nastupoval za Banskou Bystricu a Dunajskou Stredu. Figuroval ve slovenských reprezentačních výběrech U16, U17 a U18. Druholigové starty si začal připisovat na jaře 2018 na hostování v dresu Zvolena a ještě výrazněji se prosadil v roce 2019 na dalším druholigovém angažmá v Komárně. Z týmu dvanáctého celku slovenské druhé ligy do Jihlavy přestupuje.

  • Facebook
  • Twitter