Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Distributoři drog na Žďársku v roku policistů

/
/
/
821 ZobrazeníŽďárským kriminalistům se podařilo vypátrat na Žďársku tři muži ve věku osmadvacet, jednatřicet a dvaatřicet let, kteří vyráběli a distribuovali drogy v regionu.

Při domovních prohlídkách zajistili marihuanu, pervitin a prostředky sloužící k výrobě drog, postupně zadrželi všechny tři muže na Žďársku a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání. Všichni tři mají za sebou trestní minulost.

„Osmadvacetiletý muž byl obviněný z toho, že si na různých místech v republice opatřoval pervitin a marihuanu a dále je na území celé Vysočiny prodával nebo poskytoval jako protislužbu. Téměř sedmdesát gramů pervitinu policisté u muže zajistili při jeho zadržení. Muž byl v minulosti dvakrát soudně trestán, a to pro majetkovou trestnou činnost a naposledy začátkem letošního roku v souvislosti s drogovou trestnou činností,“ přiblížila rejstřík prvního pachatele policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Druhý, dvaatřicetiletý muž pervitin a marihuanu prodával zejména na Žďársku. „Za období od loňského jara drogy prodal nebo poskytnul zdarma ve více jak sto padesáti případech. Také tento muž byl už v minulosti v souvislosti s drogovou kriminalitou soudně trestaný. Naposledy od soudu odešel s podmíněným trestem na konci roku 2018,“ doplnila mluvčí.
Třetí, jednatřicetiletý muž je obviněný z toho, že si zařídil na Žďársku pěstírnu konopí a marihuanu používal pro svoji potřebu a dál ji prodával jiným uživatelům. „Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili s pěstírnou třiadvacet rostlin konopí a dále téměř sedmdesát gramů sušených rostlin. Obviněný muž byl v minulosti třikrát trestaný, a to také v souvislosti s majetkovou trestnou činností, za což si odpykal podmíněný trest. V roce 2019 mu byl navíc uložen zákaz řízení motorových vozidel,“ doplnila Stanislava Rázlová.

Osmadvacetiletý a dvaatřicetiletý muž byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim podle informací policistů hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
„V případě jednatřicetiletého muže padlo obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřel Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

  • Facebook
  • Twitter