Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Distributor drog na Jihlavsku za mřížemi

/
/
/
642 Zobrazení
Jihlavští kriminalisté dopadli muže, který v krajském městě distribuoval drogy. Minulý týden dovezl do Jihlavy zhruba padesát gramů pervitinu, kriminalisté ale muže zadrželi a drogy zajistili.

„Muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi minulý týden v Jihlavě na ulici nedaleko městského vlakového nádraží. Do města přijel v odpoledních hodinách z Ústeckého kraje, přičemž pro dopravu využil vozidlo taxislužby, s sebou si přivezl nakoupený pervitin,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že pervitin muž vydal a kriminalisté přibližně padesát gramů krystalické látky zajistili. Zajištěné drogy byly zaslány na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy.

„Jako úkryt pro krystalickou látku zvolil balení chleba, který měl uvnitř vydlabanou dutinu,“ doplnil Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality. Zadrženého muže kriminalisté odvezli na oddělení policie a skončil v policejní cele.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže z Jihlavska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ dodal Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněný muž byl v minulosti za drogovou trestnou činnost již soudně trestán. Odsouzen byl i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, z věznice byl propuštěn letos v lednu. Sám je uživatelem drog.

Muž je obviněn z toho, že distribuoval dalším lidem na různých místech v Jihlavě pervitin a drogy u sebe přechovával. Pervitin dovážel do města přibližně od začátku července. „Do Ústeckého kraje jel několikrát a do Jihlavy přivezl pervitin v celkovém množství více než sto gramů,“ sdělil komisař Novák. Také krystalická látka, kterou muž přivezli do Jihlavy minulý týden, byla určena k prodeji, distribuci drog ale překazil zákrok jihlavských kriminalistů a podezřelý muž skončil s pouty na rukou.

Zadržené drogy, foto: Policie ČR

Na obviněného muže podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl obviněný muž vzat do vazby a poté ho policisté eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody od dvou do deset let,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

  • Facebook
  • Twitter