Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Památky v Třebíči se otevřou v pondělí

/
/
/
864 ZobrazeníV pondělí 25. května znovu otevřeny třebíčské UNESCO památky. Od června pak bude možné navštívit i Městskou věž a Vodojem Kostelíček v Třebíči.

„Zájemci o prohlídku Baziliky sv. Prokopa, Zadní synagogy a Domu Seligmanna Bauera mohou tyto památky navštívit od 25. května v běžné otevírací době. Před vstupem do objektů průvodce seznámí turisty s hygienickými pravidly, která bude nutné dodržovat během prohlídky. Tato pravidla budou také umístěna na jednotlivých informačních centrech,“ uvedla Aneta Šalomounováz informačního centra Bazilika v Třebíči. Samotní průvodci budou chráněni štíty na obličej. „Štíty jsou pro průvodce pohodlnější než roušky a také zamezí nesrozumitelnosti výkladu. Tuto skutečnost ocení zejména ti, kteří výklad odezírají ze rtů,“ dodává Václav Prchal, vedoucí turistických a informačních center.
Ve stejný termín budou také otevřeny expozice Cesty časem a Děti Antonína Kaliny.
Od 1. června své brány otevře Městská věž při kostele sv. Martina a Vodojem Kostelíček, ze kterých se návštěvníkům otevírají krásné pohledy na město Třebíč a okolí. „Obě vyhlídková místa bude možné navštívit po celý červen v odpoledních hodinách, věž od 13.00 do 18.00 a vodojem od 13.00 do 17.00,“ dodává Václav Prchal. K obvyklé otevírací době se obě památky vrátí od 1. července.

  • Facebook
  • Twitter