Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dětský den s myslivostí v Rozsochatci

/
/
/
584 ZobrazeníMyslivecké sdružení Rozsochatec-Čachotín a Statek Lesolg, s. r. o., připravily na sobotní odpoledne 14. května po dvouleté covidové pauze sedmý ročník Dětského dne s myslivostí. Akce plná soutěží s mysliveckou tématikou se konala opět v zámeckém parku v Rozsochatci, který k této příležitosti otevřela veřejnosti majitelka Jitka Greifová.

V úvodu Jaroslav Halák a Monika Fárka všechny přivítali a seznámili s programem. Celý program provázeli svými skladbami Trubači z Liščího vršku. Na úvod na akci vystoupil místní country taneční soubor Koťata doplněný i dospělými členy souboru K&K pod vedením Dagmar Opršalové s několika country tanci.

Během celého odpoledne děti procházely jednotlivá soutěžní stanoviště, kde poznávaly stopy a trofeje zvěře, poznávaly dřeviny, hledaly zvěř dalekohledem v parku, střílely ze vzduchovky, malovaly anebo si zahrály skákacího panáka, lovili rybičky, či prolézaly noru a hledaly zvířátka. Děti za splněné úkoly dostaly drobné odměny.

Dalšími body hlavního programu bylo přiblížení sokolnictví sokolníkem Václavem Augustinem, který představil některé dravce a poutavě o nich povyprávěl. Zájemci se s dravci také vyfotili. Chovatelé představili některá plemena loveckých psů. Konaly se i oblíbené vyjížďky na koních zámeckým parkem pro děti, které připravily členky Jezdeckého klubu při Statku Lesolg, o které byl tradičně velký zájem. Také byla malá módní přehlídka doplňků z kožešin ulovené zvěře.

Akce měla přiblížit dětem význam lesa a myslivosti, především zvyků a tradic, které byly zapsány na seznam nehmotného kulturního dědictví České republiky. Pomocí soutěží, poutavého výkladu a praktických ukázek vrací místní myslivecké sdružení pozornost dětí k okolní přírodě, k tomu jak se v ní mají chovat a jak jí mají chránit.

  • Facebook
  • Twitter