Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dětem v jihlavských školách budou pomáhat desítky odborníků

/
/
/
810 ZobrazeníJihlava získala podporu na projekt Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání a také peníze z ministerstva školství, konkrétně z operačního programu Věda, vývoj, vzdělávání ve výši 31,5 milionu korun.
Peníze budou využity na práci speciálních pedagogů, psychologů, asistentů, lektorů a mnoho dalších pozic.

„Cílem je narovnat dětem zejména ze sociálně a kulturně odlišného prostředí přístup ke vzdělání,“ uvedl jihlavský radní Daniel Škarka, který celý projekt inicioval.

„Odborní pracovníci se budou v této těžké době hodit víc, než kdykoliv předtím. Distanční výuka ještě prohloubila rozdíly mezi dětmi ze zajištěných rodin a těmi, které nemají třeba ani počítač nebo přístup k internetu,“ kvitoval Daniel Škarka. Součástí projektu, který poběží dva roky, jsou také aktivity pro mateřské školy. Ty pomáhají dětem s přípravou na povinnou školní docházku. Nezapomíná se ani na rodiče a veřejnost. „Pojem inkluzivní vzdělávání není lidmi příliš kladně přijímán. Přitom jde jen o to, aby škola umožnila každému dítěti dojít ve vzdělávání co nejdál po jeho vlastní cestě,“ vysvětlila koordinátorka inkluze Ivana Jelínková.

„Naplnit všechny aktivity projektu nám pomáhají dva partneři se svým týmem pracovníků. Je to Mateřská škola a Speciální pedagogické centrum Jihlava, které sídlí v Demlově ulici a spolek F Point, ten zájemci najdou na Masarykově náměstí. Partnery projektu jsou také všechny jihlavské základní a mateřské školy,“ doplnil radní Daniel Škarka.

  • Facebook
  • Twitter