Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Denní centrum Barevný svět v Třebíči dostalo potřebné schůdky pro svozovou službu

/
/
/
774 ZobrazeníTřebíčská organizace poskytující sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením převzala od Nadace ČEZ nástupní schůdky pro ulehčení přepravy svých klientů. K realizaci projektu pomohla i sportující veřejnost s použitím aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

K propojení Barevného světa a Nadace ČEZ v tomto případě došlo prostřednictvím Burzy filantropie, ojedinělého projektu, který na podzim loňského roku v Třebíči premiérově organizoval KOUS Vysočina.
Dostupnost sociálních služeb obecně zvyšuje právě zprostředkování svozové služby klientů, a nejinak tomu je i na Třebíčsku. Dennímu centru Barevný svět dosud chyběly potřebné nástupní schůdky do vozů, díky nimž je nástup a výstup postižených osob daleko snadnější a pohodlnější. Proto si centrum zažádalo o finanční příspěvek v grantovém řízení Podpora regionů u Nadace ČEZ. Ta zařadila projekt Schůdky pro Barevný svět do mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem a zanedlouho poté mu sportující veřejnost přiřadila dostatečný počet bodů potřebných k finanční podpoře od nadace a tím i k realizaci projektu.

Na pořízení schůdků obdržela organizace 50 tisíc korun. Pomoc přijímají s povděkem i zaměstnanci centra (převážně se jedná o ženy), kterým se tak výrazně sníží zátěž spojená s pomocí klientům při nástupu a výstupu z vozu. Tělesná hmotnost klientů totiž často přesahuje i 100 kg.

„Děkuji uživatelům naší EPPky, kteří při svých sportovních aktivitách přiřadili své body právě projektu pro Barevný svět. I tak zdánlivý detail, jako jsou schůdky k vozu, představuje pro zaměstnance i klienty centra výraznou pomoc,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

„Svozovou službu čerpá pravidelně 17 osob s mentálním a kombinovaným postižením. V naprosté většině jsou to klienti denního stacionáře, kterým míra postižení neumožňuje nácvik a osvojení si dovednosti samostatného cestování. Tito lidé by bez svozové služby nemohli čerpat z nabídky sociálních služeb pro jejich cílovou skupinu a byli by dlouhodobě
ohrožení sociální izolací,“ říká Petra Tučková, ředitelka Denního centra Barevný svět v Třebíči.

  • Facebook
  • Twitter