Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den Země v Jihlavě: Přivezte nám kola, pomohou v Gambii

/
/
/
300 ZobrazeníJihlava se i letos připojí k oslavám Dne Země. Zdravé město na pátek 19. dubna připravilo program na Masarykově náměstí. Jeho součástí bude i sbírka Kola pro Afriku. Své vysloužilé bicykly mohou zájemci vozit od 9.00 do 14.00 ke stánku Zdravého města.

Za dvanáct let se díky dárcům, dobrovolníkům a partnerům podařilo společnosti Kola pro Afriku odeslat do Gambie více než dvanáct tisíc jízdních kol. „Vloni na podzim tam dokonce doputovalo několik kol i z našeho města, které lidé přivezli na náměstí v rámci akce Jihlavský den zdraví,“ uvedla Lucie Maxová z tiskového oddělení jihlavské radnice.

Společnost sbírá všechny typy kol, pro odlehlé gambijské lokality jsou ale nejvhodnější kola horská širokoplášťová MTB 26”, 24”, 20”, a to vzhledem k náročnému terénu i dostupnosti náhradních dílů.

V rámci oslav Dne Země čeká návštěvníky akce na Masarykově náměstí setkání se včelaři se čmelínem, přírodovědecký kroužek Domu dětí a mládeže se zvířátky, Sokol Jihlava s pohybovým programem, zástupci zoologické zahrady s ukázkami přírodnin i suvenýry, dopravní podnik s parciálním trolejbusem nebo Brána Jihlavy.
„Sestavit si budete moci planetu Zemi z připravených přírodnin a ve stánku Městské knihovny si zahrajete deskovou hru zaměřenou na třídění odpadu. Chybět nebude ani jihlavská charita nebo naši pracovníci z odboru životního prostředí nebo technických služeb. Právě ti pro vás opět zpřístupní podzemí a to vstupem z náměstí, který běžně otevřený není,“ dodala organizátorka akce za Zdravé město Jihlava Lucie Maxová.

  • Facebook
  • Twitter