Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den pro rodiče a děti v Nemocnici Havlíčkův Brod

/
/
/
1064 ZobrazeníDen pro rodiče a děti se uskuteční v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod v sobotu 25. května a tradičně se ho účastní kolem 500 dětí a rodičů, kteří přijdou strávit čas se zdravotníky a ostatními složkami IZS a kromě zábavy se i něco dozví a naučí.

Letos bude součástí Dne pro rodiče a děti od 13.00 do 17.00 ukázka záchrany tonoucího se člověka. V předchozích ročnících se učila veřejnost, jak se zachovat při autonehodě, požáru v domácím prostředí, jak poskytnout první pomoc člověku na ulici, atd. „Je skvělé, že syn vidí zcela reálně, jak by měl postupovat, kdyby se s námi něco stalo. Moc rád také chodí po stanovištích a plní úkoly. Odměnu pak vnímá jako zaslouženou,“ okomentovala pozitivně loňskou akci jedna z účastnic, Lenka Kašíková z Jihlavy.
I v letošním roce jsou pro děti nachystána stanoviště s úkoly – míchání lektvarů s nemocniční lékárnou, poznávání kostí v lidském těle, ošetření tržné rány, nácvik KPR na umělém modelu, po jejichž splnění dostanou odměnu. Zpestřením kromě ukázky práce složek IZS bude také taneční vystoupení, ukázka canisterapie a občerstvení pro všechny účastníky.

Den pro děti a rodiče v areálu havlíčkobrodské nemocnice
  • Facebook
  • Twitter