Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

David Pomahač zahraje v Třebíči

/
/
/
1661 ZobrazeníNejosobnější album své hudební kariéry vydal začátkem února na labelu Indies Scope písničkář David Pomahač (ex-Kieslowski). Nyní vyráží na turné, v jehož rámci zavítá také do Třebíčanky v Třebíči v pátek 21. února.

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban-folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v tvorbě, ať už v textech jdoucích na dřeň či příklonem k elektronice. Svůj podíl na tom nese i citlivá produkce Tomáše Havlena (Zvíře jménem podzim, Spomenik, Post-hudba aj.)

„Je to má zpověď o každodenním hledání světla, aniž bych si byl jistý, že vůbec někde nějaký je. O životě ve tmě s depresemi, o všudypřítomným pocitu samoty, o lásce, kterou umím jen těžko dát najevo, o ztrátách a chuti se z toho všeho dostat a vidět světlo, cítit teplo. Myslím, že osobnější album být nemohlo. Odhalil jsem úplně všechno,“ říká David Pomahač.

David Pomahač založil projekt Bez peří, devět let strávil v Houpacích koních, tři roky prožíval večírek doprovodné kapely Xaviera Baumaxy. Rok 2010 dal vzniknout duu Kieslowski. Písně stojící na zvuku kytary, piana, dvou hlasech a Davidových textech si získaly početnou fanouškovskou základnu a naplněné koncerty doma i v zahraničí. Kieslowski vydali tři alba, několik EP, byli nominováni na hudební cenu Apollo.

V rámci turné k novince Do tmy je daleko zahraje David Pomahač 22. února v Novém Městě na Moravě, 27. února v Plzni, 11. března v pražském Café V lese, kde proběhne křest alba Do tmy je daleko a 13. března v českobudějovickém Velbloudu. Pomahače čekají také festivaly, třeba Žižkovská noc či poličský Colour Meeting.

  • Facebook
  • Twitter