Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

David Klimeš držitelem Ceny Karla Havlíčka Borovského

/
/
/
1241 ZobrazeníNadace Český literární fond (ČLF) udělil ve čtvrtek 23. května v Havlíčkově Brodě novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského a dvě novinářské křepelky nejlepším českým novinářům za uplynulý rok.

David Klimeš komentuje v týdeníku Ekonom, Hospodářských novinách a Českém rozhlasu Plus ekonomické a politické dění. Současně vyučuje na Fakultě sociálních věd UK komunikaci. ČLF ocenil právě Klimešovy věcnost a trefnost komentářů k dění v ekonomice a vytrvalé sledování politiků rozdělujících peníze daňových poplatníků.

První novinářskou křepelku získal Janek Rubeš ze zpravodajského portálu Seznam Zprávy, ČLF ho ocenil především za odvážnou investigativní žurnalistiku, se kterou dlouhodobě odhaluje špinavé praktiky pražských taxikářů, směnárníků a dalších tzv. šmejdů. S nimi se mohou setkat diváci na portálu Seznam Zprávy.

Druhou křepelku si z Havlíčkova Brodu odváží Andrea Procházková z Respektu, u které si členové poroty váží jejího mimořádného rozhledu, preciznosti a schopnosti jít k podstatě věci.

Nadace Český literární fond udělila Lídě Rakušanové čestnou cenu Opus vitae za špičkovou novinářskou práci a prosazování hodnot svobody a demokracie před rokem 1989 i po něm.

  • Facebook
  • Twitter