Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Darujte potraviny nebo drogerii a pomozte třeba seniorům nebo rodičům samoživitelům

/
/
/
433 ZobrazeníV sobotu 12. listopadu se uskuteční také na Vysočině podzimní kolo tradiční Sbírky potravin. Jedná se o den solidarity, při kterém mohou zájemci pomoct tím nejjednodušším způsobem, darováním trvanlivé potraviny nebo drogerie. Oblastní charita Jihlava bude opět pomáhat darované potraviny vybírat v jihlavském supermarketu Lidl v Okružní ulici od 8.00 do 18.00.

Potravinové banky po celé České republice hlásí nedostatek trvanlivých potravin a osobní hygieny, a tak se obrací na veřejnost s prosbou o solidaritu obzvláště v této těžké době. „Prosíme všechny lidi dobré vůle, aby v sobotu zavítali do Lidlu na Okružní a pomohli nashromáždit tolik potřebnou potravinovou pomoc,“ vzkazuje Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin za Oblastní charitu Jihlava.

Konzervy, těstoviny, mouky, oleje, dětská výživa nebo hygienické potřeby budou následně rozděleny do potravinových balíčků, které obdrží lidé s poukazem. Potravinové potvrzení získají například rodiče samoživitelé, opuštění senioři nebo lidé s psychickým a tělesným postižením od konkrétní sociální služby Oblastní charity Jihlava nebo od patřičné instituce, která pomáhá řešit potřebným jejich tíživou sociální situaci.

Postup sbírky je jednoduchý a nemění se. U vchodu do supermarketu obdržíte letáky, kde jsou seznamy trvanlivých potravin a drogerie. Toto zboží pak dárci nakoupí a po zaplacení předají dobrovolníkům, kteří mají zelené oblečení a nákupní košíky označené logem Sbírka potravin.

„Nenechte, prosím, děti rodičů samoživitelů a opuštěné seniory trpět hlady. Pomůže drobnost, jako je masová konzerva, ale i balení těstovin, rýže, mléka. A netrpělivě čekáme i na naše štědré dárce, kteří s láskou předají třeba i celý nákup,“ dodává Ida Mitisková Kopalová. Tu doplňuje Miriam Pohanková, jedna z dobrovolnic Sbírky potravin: „Neznáme jejich jména ani společenské postavení, ale jejich obličeje a oči, které vždy vyzařují laskavostí a štědrostí, když nám s pravidelností předávají potravinové dary.“
Sbírka se koná v sobotu 12. listopadu, den po svátku sv. Martina, který svůj život zasvětil darům a pomoci bližním, pomoci i vy lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci. Pracovníci a dobrovolníci jihlavské charity každého dárce rádi přivítají v supermarketu Lidl v Okružní ulici v Jihlavě od 8.00 do 18.00.

  • Facebook
  • Twitter