Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další životy vyhasly na silnicích Vysočiny

/
/
/
1446 ZobrazeníV pondělí 26. srpna se po půl osmé ráno stala na silnici I/38 u Radostína na Havlíčkobrodsku tragická dopravní nehoda několika vozidel, na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

„Dva lidé zemřeli a nejméně tři další se zranili těžce. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně záchranářského vrtulníku. Silnice je zcela neprůjezdná a policisté odklánějí provoz po komunikacích v okolí,“ popsala prvotní informace krátce po havárii Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Z dalšího šetření vyplynulo, že se střetla dvě osobní auta – Mazda 6 a Škoda Kodiaq, převozní sanitka a tahač s návěsem.

„Ve voze Mazda cestoval pouze devětačtyřicetiletý řidič, který na místě nehody zemřel. V sanitce kromě řidiče, který utrpěl těžké zranění, zemřel jeden přepravovaný člověk, dva další se zranili těžce a jeden lehce.
Ve druhém osobním voze cestovalo celkem pět osob, včetně dvou dětí. Dva cestující se zranili lehce, zbývající vyvázli z nehody bez zranění. V nákladním vozidle cestoval pouze řidič, zranění neutrpěl, “ doplnila bilanci nehody Dana Čírtková.

Policisté u řidičů vyloučili požití alkoholu, v případě zemřelého řidiče byla nařízena pitva.

„Policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod místo nehody a havarovaná vozidla důkladně ohledali. Další okolnosti tragické havárie, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření. S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění,“ uzavřela tisková mluvčí. Místo nehody bylo dopoledne stále neprůjezdné kvůli odstraňování následků a vyprošťování havarovaných vozidel.

Místo havárie u Radostína, foto: Policie ČR

Silnice byla podle informací policistů opět zcela průjezdná od 13.20.

Aktualizace: 14:00

Úvodní foto: Místo nehody, foto: Twitter Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter