Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další nové vybavení speciální jednotky Dukovany, milion od Nadace ČEZ

/
/
/
1424 ZobrazeníPolicisté ze Speciální jednotky Dukovany získají v letošním roce nové vybavení, které bude financováno z nadačního příspěvku Nadace ČEZ. Z nadačního příspěvku ve výši jednoho milionu korun bude v průběhu letošního roku pořízeno vybavení potřebné pro zkvalitnění výcviku policistů zařazených ve speciální jednotce.

Projekt byl schválený nadací v lednu letošního roku a smlouva o poskytnutí příspěvku byla podepsána koncem března letošního roku. Pořízené vybavení zlepší současné technické vybavení policistů při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny a umožní efektivnější využití sil a prostředků, rychlejší aktivaci útvaru a zkvalitnění řízení zákroku při případných mimořádných událostech. V neposlední řadě přispěje také ke zlepšení podmínek při výcviku policistů zařazených na tomto útvaru.
Kvůli rozšíření speciální jednotky bude také doplněno vybavení pro nové policisty. Jde zejména o některé speciální vybavení pořízené z předchozího projektu. Výcvik policistů ze Speciální jednotky Dukovany je důležitou a nedílnou součástí přípravy na zásah v reálných podmínkách. Policisté zařazeni v jednotce zaměřují cvičení pro různé takticko – technické operace, zejména pro případ ohrožení objektu a okolí jaderné elektrárny. Pro profesionální výcvik je tedy zcela nezbytné, aby byli policisté vybaveni adekvátní výzbrojí a výstrojí. Z letošního nadačního příspěvku budou pro tyto účely pořízeny nosiče plátů – taktické vesty, taktický oděv, pracovní uniformy, tatami, přepravní tašky, batohy, ruční řezací nástroje a vybavení pro zdravotnický materiál.

  • Facebook
  • Twitter