Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Cyklo-běh za ČR bez drog dorazil do Havlíčkova Brodu

/
/
/
810 ZobrazeníTrasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu za ČR bez drog vede přes 40 měst Čech a Moravy a měří celkem 1200 kilometrů. Tým do deseti cyklistů-běžců ve čtvrtek 14. června dojel a doběhl do Havlíčkova Brodu, kde v pátek 15. června přednášel žákům na ZŠ Wolkerova, a pokračuje do Jihlavy.

„V Havlíčkově Brodě, Humpolci a dalších místech regionu se už uskutečnily nebo ještě uskuteční přednášky v místních školách na téma Deset věcí, které by Tvoji přátelé měli vědět o drogách. Ve všech navštívených městech probíhají i pouliční vzdělávací akce na téma problematika drog,“ informuje Pavel Mudra, mluvčí projektu, s tím, že součástí osvěty je i pojízdná velkoplošná obrazovka promítající videoklipy s protidrogovou vzdělávací tématikou. 

Celkem za deset pracovních dní Cyklo-běhu vyškolí jeho účastníci na neuvěřitelných 10 tisíc dětí, což je dosavadní rekord, a aby se k dětem dostali, denně musí zvládnout v průměru 120 kilometrů. To vše s cílem, upozornit na to, že vzdělávání o drogách je účinnou formou protidrogové prevence, které se ale stále nevěnuje dostatek pozornosti.

Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. června. Celá akce skončí v Praze v pátek 22. června.

 

Základní fakta

V České republice je odhadováno 300.000 náctiletých ve věku 15-19 let, kteří se již dostali do kontaktu s ilegální drogou.

Vzhledem k tomu, že v samotné zemi žije okolo 622.000 těchto dospívajících vůbec, měl zkušenost s nelegální drogou téměř každý druhý teenager!

Z posledního Evropského průzkumu (35 zemí) Evropské školní studie o alkoholu a jiných drogách (ESPAD 2015), mělo zkušenost s konopnými látkami 37 % mladistvých ve věkové kategorii
15–16 let.
Toto procento řadí Českou mládež na smutné první místo ze všech Evropských zemí.
Věková hranice zneužívání drog se snížila k 10 letům věku dítěte.

Foto: Libor Blažek

  • Facebook
  • Twitter