Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtení na dobrou noc v Jihlavě

/
/
/
236 ZobrazeníOdbor sociálních věcí Magistrátu města Jihlavy přišel s vlastní iniciativou, projektem Čtení na dobrou noc. Cílem je podpořit a rozvíjet čtení a vztah ke knihám v nízkopříjmových či sociálně znevýhodněných rodinách.

Máte doma dětskou knihu, leporelo, říkadla nebo nejlépe české pohádky, které již nepotřebujete? Darujte je dětem, které nemají možnost se ke čtení jinou cestou dostat, a to prostřednictvím odboru sociálních věcí, který lze kontaktovat na tel. č. 565 593 746 nebo e-mailu alena.egersdorfova@jihlava-city.cz.

Z dlouhodobých výzkumů i zkušeností sociálních pracovníků vyplývá, že čtením se u dětí rozvíjí jejich pozornost, představivost a zlepšuje se jejich paměť. Významný vliv má čtení i na rozvoj jazyka a slovní zásoby. Společné čtení rodiče s dítětem pak posiluje vzájemné citové pouto, poskytuje prostor pro povídání si o životních hodnotách a osobních zkušenostech.

„Vliv čtení na utváření osobnosti dítěte a rozvoj schopnosti učit se je nepopiratelný,“ o tom jsou přesvědčeni sociální pracovníci zabývající se problematikou sociálně-právní ochrany dětí, sděluje vedoucí odboru sociálních věcí Jozef Labuda a doplňuje: „S prohlížením dětských knížek a čtením by se v rodinách mělo začínat co nejdříve. Bohužel se v naší praxi setkáváme často s rodinami, které se potýkají s finanční nouzí a nákup leporel a knih pro nejmenší tak pro ně není prioritou. S prvními knihami se děti setkávají až na prvním stupni základní školy, což je pozdě.“

  • Facebook
  • Twitter