Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Comeback Michala Obešla do české extraligy

/
/
/
1255 ZobrazeníPo Dmitriji Prokopcovovi do HB Ostrov Havlíčkův Brod zamířil další bývalý hráč pražského El Niňa a český reprezentant Michal Obešlo. Pochází ze sportovní rodiny z Ohařů u Kolína, stolní tenis hrají i jeho dva mladší sourozenci – dvojčata Marek a František. Nejstarší z tria bratrů Obešlových strávil posledních šest sezon v zahraničí. Dalo by se říct, že byl takovým “malým“ českým světoběžníkem. Nebylo totiž výjimkou, když v jedné sezoně hrál klubové soutěže hned ve třech evropských zemích…

Po šesti letech přišel čas na změnu a možná trochu nečekaný návrat domů. Michal Obešlo ale nezamířil do pražského El Niňa, v jehož barvách získal tři mistrovské tituly v české Extralize, nýbrž do ambiciózního týmu z Vysočiny. „Upřímně řečeno jsem to původně ani neplánoval, ale Míra Jinek mě svým nadšením a zápalem tak „zblbnul“, že jsme se nakonec domluvili. Je to pro mě nová výzva. Už se moc těším,“ odhalil vznik svého nového angažmá dvojnásobný mistr Řecka z posledních dvou sezon Michal Obešlo.

Michal Obešlo vyhrál v barvách AEK Atény dvakrát titul mistra Řecka

V HB Ostrov Havlíčkův Brod se po čase potká se svými “soukmenovci“ z pražského El Niňa Dmitrijem Prokopcovem a Bohumilem Vožickým. „S Dimou jsme v El Niňu dvakrát vyhráli extraligový titul. Vožu jsem poznal ještě dřív. Po mém příchodu do Prahy na El Niňo hrál za A mužstvo, já byl tehdy v céčku. Shoumena jsem pro změnu potkal na turnajích TT-star. Když jsme se bavili, připadal mi jako úplně pohodový kluk. Jinak už jsem v Havlíčkově Brodě byl na tréninku, kde jsem se poznal i s mladými hráči mého nového klubu,“ říká třicetiletý stolní tenista. Rodák z Liberce se může pochlubit i dvěma deblovými tituly mistra České republiky. Jeden získal ve čtyřhře společně s Petrem Kauckým, druhý v mixu po boku Hany Matelové.

Michal Obešlo v dresu pražského El Niňa při utkání Ligy mistrů s ruským Orenburgem

Michal Obešlo v současné době pobývá v Řecku, kde uplynulou sezonu za AEK Atény také hrál. Společně se svou přítelkyní, stolní tenistkou Konstantinou Paridiovou se na Krétě v “domácích podmínkách“ pozvolna připravují na novou sezonu, kterou oba stráví v české extralize. „Moc se těším, že si po delší době opět zahraju nejvyšší soutěž v České republice a snad se lidem doma v Česku pozitivně připomenu. A na co se těším dvojnásob, jsou havlíčkobrodští diváci. Pamatuju si z doby, kdy jsem ještě hrál za El Niňo, co dokázali. Byla to opravdu paráda. Já mám divokou atmosféru rád. Těším se, že si zápasy v Havlíčkově Brodě budu užívat…,“ uzavírá Michal Obešlo, který má ve sbírce mimo jiné i bronz z ME 2013 v mixu s Hanou Matelovou.

  • Facebook
  • Twitter