Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Co kdyby dostat čočku bylo příjemné? Sbírka potravin rozdává radost nejen na Žďársku

/
/
/
380 ZobrazeníJarní kolo celostátní Sbírky potravin se uskuteční v sobotu 22. dubna. Ve Žďáře nad Sázavou od 8.00 do 18.00 také v Penny Marketu v nákupní zóně v Brněnské ulici. Právě potraviny a drogistické zboží z této prodejny se dostanou k potřebným matkám samoživitelkám, osamělým seniorům, rodinám v krizi a dalším lidem v existenční nouzi, kterým pomáhá Oblastní charita Žďár nad Sázavou.

Sbírka potravin je pro žďárskou charitu příležitostí doplnit zboží v poloprázdném skladu. Zdražování dostává do složité existenční situace stále více lidí. „Ve srovnání roků 2021 a 2022 se počet potřebných, kteří využívají pomoci Charitní záchranné sítě zvýšil o třetinu,“ říká Jana Kincová Křížková, koordinátorka Charitní záchranné sítě. V minulém roce žďárská charita pomohla 452 lidem v existenční nouzi.

Služby Charitní záchranné sítě využívá také maminka tří dětí, které před půl rokem lékaři diagnostikovali vážnou nemoc. „Musela jsem opustit práci a zůstala téměř bez příjmů. Když se o mé diagnóze dozvěděl otec našich dětí, odešel. Na vše jsem zůstala sama,“ vypráví svůj příběh klientka žďárské charity, která před třemi měsíci oslovila Charitní záchranou síť. „Díky potravinové a materiální pomoci mohou moje děti i nadále důstojně vyrůstat s mámou. S pracovnicemi řešíme také nárok na výživné, pomohli mi vyřídit příspěvky hmotné nouze, a hlavně mám prostor, kde se mohu důvěrně se vším svěřit,“ dodává maminka tří dětí.

Rýže, těstoviny a další trvanlivé potraviny, olej, mléko, konzervy, dětské přesnídávky, sušené kojenecké mléko, ale také toaletní papír, mýdlo, dětské pleny nebo dětská kosmetika. To je zboží, o které mají klienti Charitní záchranné sítě Oblastní charity Žďár nad Sázavou největší zájem.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravina a drogérie. Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank a Oblastní charita Žďár nad Sázavou se do ní připojuje jako partner.

  • Facebook
  • Twitter