Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čistá Vysočina v Rozsochatci

/
/
/
1067 ZobrazeníV minulých dvou týdnech proběhl už desátý ročník akce Kraje Vysočina s názvem Čistá Vysočina. V Rozsochatci na Havlíčkobrodsku se zapojily různé spolky v týdnu od 16. do 20. dubna.

Stejně jako v minulých letech se do úklidu pustili mladí hasiči, členky Českého svazu žen, přidalo se i několik občanů, žáci základní školy a myslivecké sdružení Rozsochatec-Čachotín. Krajský úřad dodal dobrovolníkům výstražné vesty a odpadkové pytle.
Předem si skupiny rozdělily úseky, kde budou uklízet. Sbíraly se nejen odpadky, ale ženy také zametaly v centru obce, či plely plevel na dětských hřištích, upravily rovněž okolí pomníku padlých z obou světových válek. Využit byl i obecní multifunkční traktůrek, kterým starosta Jaroslav Krédl odvážel odpad do kontejneru na velkoobjemový odpad, ostatní odpadky byly vytříděny do sběrných kontejnerů.
Členky ČSŽ dětem tradičně předaly sladkou odměnu a pitíčka. Žáci základní školy sbírali odpadky podél komunikace směrem ke Kojetínu a Jahodovu a vzali si celoroční patronát nad udržováním čistoty kolem chodníku, který vede ke škole a myslivecké sdružení si vzalo na starosti okolí frekventované komunikace k Chotěboři a Čachotínu.

  • Facebook
  • Twitter