Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chladicí věže Dukovan přitahují do infocentra návštěvníky z širokého okolí

/
/
/
731 ZobrazeníLetošní letní sezona Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany běží na plné obrátky. Zájem návštěvníků o prohlídky s odborným výkladem průvodkyň je velký i přes letní horké dny.

Hojně navštěvované je také Letní autokino pod chladicími věžemi elektrárny a nedaleká Přečerpávací vodní elektrárny Dukovany. Během prázdninových měsíců je zatím navštívilo 6 802 návštěvníků ze všech koutů České republiky.

Letní sezona infocenter Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice začala v důsledku preventivních opatření proti nákaze s více než dvoutýdenním zpožděním. I přesto je zájem o prohlídky nad očekávaní vysoký hned od samého začátku. „Neustále zvoní telefon k domluvě volných termínů. Snažíme se vyhovět všem, i návštěvníkům, kteří přijdou bez ohlášení, ale musíme dodržovat stanovená pravidla,“ říká Dana Janovská, průvodkyně infocentra JE Dukovany.

ČEZ má o letošních prázdninách pro dětské návštěvníky připravenou příjemnou novinku. Tou je soutěž o plyšové enery Joulinku nebo Watíka. Pro jejich získání stačí navštívit dvě infocentra Skupiny ČEZ. Při návštěvě prvního obdrží hrací kartu s razítkem, soutěžní otázkou a kódem, který musí najít v expozici při prohlídce. Ve druhém infocentru pak po prohlídce vymění tuto vyplněnou kartu za plyšáka. Watík i Joulinka jsou dětmi velmi oblíbené postavičky.

Více informací zde.

Současný režim obou infocenter je oproti předchozím letům odlišný. Návštěvníci musí dodržovat stanovená preventivní pravidla proti nákaze koronavirem. Ještě před samotným vstupem do infocentra seznamují průvodkyně návštěvníky s povinností nošení roušek, použitím desinfekce a dodržováním rozestupů. Maximální počet návštěvníků je proto omezen na 20 osob v každé skupině. „Návštěvníci jsou opravdu odpovědní a dodržují stanovené podmínky, za což bych jim rád poděkoval. Je to jediná možnost, jak umožnit provoz infocenter i v tomto mimořádném období,“ říká ředitel elektrárny Roman Havlín.

Vedle unikátních expozic, výkladu a modelů lákají české jaderné elektrárny zájemce o energetiku také na autokina, která pořádají v rámci oslav 35 let provozu Dukovany a 20 let provozu Temelín. Filmové zážitky nabízí autokino pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany už od poloviny května, poslední projekce je plánovaná na 29. srpna. Novým turisticky vyhledávaným místem v okolí Dukovan, které elektrárna představila veřejnosti před pár dny, je největší jaderná vinice, která se nachází v těsné blízkosti západních chladicích věží a je veřejnosti trvale a bezplatně přístupná.

Na prohlídky je vhodné se předem objednat, a to buď v online rezervačním systému nebo telefonicky 561 105 519. Prohlídky začínají vždy v 9.00, 10.30, 12.30, 14.00 a 15.30 a je třeba při prohlídce použít ochrannou roušku.

  • Facebook
  • Twitter