Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pětici řidičů pod vlivem alkoholu zadrželi ve čtvrtek policisté na Vysočině

/
/
/
913 ZobrazeníPětici řidičů pod vlivem alkohol zadrželi ve čtvrtek 13. srpna policisté na silnicích Vysočiny, několik z nich vlivem alkoholu havarovalo a skončili se zraněními v nemocnici.

Ve čtvrtek kolem druhé hodiny ranní havaroval na silnici III/34735 mezi Světlou nad Sázavou a Lipničkou jednadvacetiletý řidič vozu Škoda Favorit. „Policisté zjistili, že řidič projížděl směrem na Lipničku a při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru a narazil do kamenného patníku. Auto se převrátilo na střechu. Policisté u řidiče dechovou zkouškou odhalili 0,80 promile alkoholu v dechu, opakovaná dechová zkouška měla 0,75 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Na místě mu zadrželi policisté řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu,“ popsal první událost policejní mluvčí Martin Hron. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 12 000 korun.

Krátce po poledni nabourala mezi Pelhřimovem a Rynárcem pětačtyřicetiletá řidička vozu Hyundai SanteFe na silnici II/112 ve směru na Rynárec. „Na přímém úseku se v důsledku silné opilosti nevěnovala řízení a vyjela mimo vozovku, poškodila dva směrové sloupky a dvě dopravní značky a narazila do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky a spolucestující, které byly převezeny vozidlem rychlé zdravotnické služby do Nemocnice Pelhřimov k ošetření. Policisté provedli u řidičky naměřili dechovou zkouškou 3,49 promile alkoholu v dechu, pozitivní výsledek měly také opakované zkoušky – 3,33 a 3,35 promile alkoholu v dechu,“ dodal Martin Hron. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda přesahující 130 000 korun. Policisté ženě zakázali další jízdu.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý sedmapadesátiletý muž, který řídil vozidlo opilý ve Žďáře nad Sázavou. Ve čtvrtek před třetí hodinou odpoledne jel s autem Škoda Felicia ve směru z ulice Pod Hradbami do Jihlavské ulice, kde vozidlo zastavila policejní hlídka. „Policisté u řidiče dechovou zkouškou naměřili 1,80 promile alkoholu v dechu, obdobné hodnoty vykázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz,“ doplnil Martin Hron.

Šestačtyřicetiletý muž s aut Škoda Fabia jel ve čtvrtek ve směru od Dědic na Jemnici. „Po třetí hodině odpoledne při projíždění zatáčky nezvládl řízení a na přímém úseku vyjel mimo vozovku a havaroval. Při dopravní nehodě se řidič zranil a na ošetření byl převezen do třebíčské nemocnice. Policisté u řidiče dechovou zkouškou odhalili 3,5 promile alkoholu. Na vozidle vznikla škoda přibližně za třicet tisíc korun. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz,“ přidala čtvrtý případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Posledního čtvrtečního hříšníka odhalili policisté v Třešti. „Po deváté hodině večer jel s vozem VW Passat po Hodické ulici. Vozidlo policisté zastavili a při kontrole naměřili hodnotu 1,24 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz,“ uzavřela Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter