Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Cestovní ruch se rozpohybovává i v Koruně Vysočiny

/
/
/
736 ZobrazeníLéto je v plném proudu. Zábavní parky, hrady, zříceniny, muzea a informační centra si našla své návštěvníky. Vše se zdánlivě vrací do zajetých kolejí. Jak vypadá cestovní ruch z druhé strany? Jaká je aktuální situace v naší destinaci? Změnilo se chování turistů?

Každý kdo vyrazil o víkendu na turisticky oblíbená a notoricky známá místa v Koruně Vysočiny, si určitě všiml, že cestovní ruch na Vysočině se rozběhl. Poskytovatelé služeb v turistickém ruchu sami hodnotí sezonu dobře. Zvýšený nárůst návštěvníků hlásí nejen zámky a hrady, ale také informační centra. Denně obslouží v průměru 300 návštěvníků.

Z rychlého dotazníkového šetření vyplývá, že léto 2020 je v průměru obsazené na 81 %. Mnohem horší je obsazenost zařízení na podzim. Současný stav obsazenosti je 42 %. I v tomto segmentu je vidět, že pokud si podnikatel buduje vztah se zákazníkem, je jeho vytíženost mnohem vyšší. Nižší čísla zájmu na podzim mohou být způsobena změnou chování turistů. Pobyty a dovolenou si objednávají na poslední chvíli, vyčkávají, jak se bude vyvíjet situace v daném regionu. Očekáváme, že se tato situace zlepší i díky dotačnímu programu Kraje Vysočiny, sleva na ubytování.
Všichni ubytovatelé se shodují, že zaznamenali zájem o pobyty delší než tři dny. Velmi často Vysočinu navštěvují celé generace, rodiče, prarodiče a děti. Velký zájem je o pobyt v přírodě, o túry a přírodní památky. Narůstající trend se projevil i v nákupech suvenýrů a upomínkových předmětů. Preferovány jsou především regionální a místní produkty.

Koruna Vysočiny se snaží podporovat cestovní ruchu několika směry. Jednak vytváří nové produkty v cestovním ruchu. Před dvěma týdny byla spuštěna celoroční hra Putování po sochách Michala Olšiaka.
Připravuje se instagramová stezka po neobjevených místech Koruny Vysočiny a také program pro milovníky sklářství, které má na Vysočiny bohatou tradici.

  • Facebook
  • Twitter