Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Cestopisná přednáška o Kanadě v Havlíčkově Brodě

/
/
/
618 ZobrazeníHavlíčkobrodský Senior Point uspořádal ve středu 20. března přednášku o Kanadě s cestovatelem Davidem Myslivcem, který poutavě a také humorně líčil příhody zažité s přáteli.

Jejich společná cesta začala přemístěním se autem z Havlíčkova Brodu do Paříže, odkud se letadlem přes Curych dostali do Vancouveru. Zde měli přes internet objednané ubytování v čínské čtvrti v soukromém apartmánu. Ve Vancouveru v Stanley Parku si prohlédli mořské akvárium a město samotné poznávali na vypůjčených kolech. Pronajatým autem potom cestovali přes celou Britskou Kolumbii a provincii Albert. Navštívili Národní park Banff a Národní park Jasper. V kanadských parcích používali k nocování kempy. Naši cestovatelé zde vzbudili velkou pozornost, protože jako jediní používali stan, na rozdíl od ostatních turistů ve velkých obytných karavanech. Vzhledem k výskytu medvědů vyvstala otázka, zda je bezpečné nocovat ve stanu. Některé kempy byly sice oplocené, ale jiné vůbec. „Ptali jsme se na medvědy místních a všichni nás s úsměvem ujišťovali, že setkání s medvědem nehrozí. Po prostudování příruček, jak se chovat při setkání s medvědem, jsme nebyli moc klidní. Dokonce jsme si koupili doporučený sprej proti medvědům. Při koupi tohoto spreje jsme museli vyplnit prohlášení, protože v Kanadě je takový sprej považován za zbraň “ líčil humorně David Myslivec. Během dvouhodinové přednášky se návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí a díky projekci fotografií měli možnost poznat mnohé krásy Kanady.

Na otázku, kam se David Myslivec chystá cestovat příště, odpověděl: „V hledáčku je aktuálně trojice Gruzie, Indonésie, Himaláje … uvidím.“

  • Facebook
  • Twitter