Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Cesta z centra Havlíčkova Brodu do Perknova bude pro pěší i cyklisty bezpečnější

/
/
/
961 ZobrazeníDo konce roku by pěší a cyklisté mohli začít jezdit po nové části cyklostezky z centra Havlíčkova Brodu do Perknova. Dodavatelská firma zahájila práce v červenci, celkové náklady na výstavbu budou činit zhruba 15 milionů korun.

Cyklostezka povede od kruhového objezdu v délce 645 m podél Ledečské ulice v místě stávajícího silničního příkopu. Povrch široký 2,5 metru bude tvořit asfaltobeton ohraničený silničními obrubníky. „Z tohoto důvodu jsme museli zrušit stávající příkop podél silnice, což s sebou přineslo potřebu vybudovat novou dešťovou kanalizaci. Výstavbu kanalizace zkomplikovalo uložení vedení vysokého napětí, které je nutné přeložit. Kanalizace nebude odvádět vodu jen z cyklostezky, ale také z navazující komunikace,“ popsal Pavel Sláma z odboru rozvoje města. Součástí stavby bude nové veřejné osvětlení a opěrná zeď, která vyrovná niveletu stezky a sousedních pozemků.

„Jedná se o dlouhodobě plánovanou stavbu, která propojí s městem nejen místní část Perknov, ale také nově vybudovanou obytnou zónu na Rozkošské ulici. Není pochyb o tom, že cyklostezka zvýší bezpečnost chodců i cyklistů, kteří se po frekventované Ledečské ulici pohybují,“ dodal starosta města Jan Tecl.

  • Facebook
  • Twitter