Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Oblastní charita Jihlava na Prázdninách v Telči

/
/
/
549 ZobrazeníPracovníci poskytující sociální služby v Telči pod Oblastní charitou Jihlava zavítali na náměstí Zachariáše z Hradce, kde se účastní tradičního několikadenního festivalu hudby a divadla Prázdniny v Telči. Zájem o jejich stánek byl první den byl veliký. Zájemci se s nimi mohou setkat i v dalších třech dnech.


Děti a mládežníci takřka okupovali červený stan nízkoprahového zařízení ZASTÁVka po celou dobu. Malovalo se na kamínky, děti luštily například křížovky, tvořily placky různých motivů a ani deskové hry neležely ladem. Přitom se řešily dotazy a čile se debatovalo o rozmanitých tématech týkající se mladých lidí a nízkoprahových klubů.
V sousedícím bílém stanu charitní pečovatelské služby se měřil tlak, pracovnice telčské pečovatelské služby poskytovaly informace a propagační materiály. Krásné ruční výrobky od jejich klientů (trička, tašky, náramky, náušnice, svíčky, mýdla a dekorace) šli takřka na dračku. Návštěvníci Prázdnin si tak mohli odnést něco pěkného, udělat si radost a zároveň přispět na činnost obou místních služeb.


„S klienty nás baví tvořit. Podporuje to jejich kreativitu, přemýšlejí o návrzích a především procvičují jemnou motoriku. Máme společnou radost, že jejich výrobky pak putují do světa a dělají radost zase dalším lidem,“ sděluje vedoucí charitní pečovatelské služby Telč Eva Rosová. Její kolegyně Markéta Němcová, vedoucí z Kostelce a Horní Cerekve, dodává: “Zároveň nám tato tvůrčí činnost přináší i finanční efekt, který potřebujeme pro odpovídající fungování naší služby. Zkvalitnění domácí péče a umožnit seniorům žít doma, jsou pro nás prioritní cíle.“
Hana Zahradníčková z NZDM ZASTÁVka kvituje, že služby prevencí a péčí Oblastní charity Jihlava vzájemně integrují a prezentují se společně. „Je fajn tu mít dva stany a poskytovat informace a realizovat doprovodný program pro všechny generace. My ze ZASTÁVky nejsme na Prázdninách poprvé, ale tentokrát nás zájem příchozích mile překvapil. A je moc fajn, že přispívají na naši sbírku pro místní děti a mládež Vraťte dětem zážitky“. Hana se těší, že ve čtvrtek a v další dny to bude mít minimálně stejný úspěch a dodává: „Připravíme si ještě více materiálu pro tvořivé dílničky. Protože jsme fakt takový zájem nečekali. Je to pro nás ideální způsob, jak oslovit mladé a případně jim nabídnout pomoc v našem nízkoprahovém zařízení nebo jim jen poradit.“
Zájemci mají možnost zavítat do červeného a bílého stanu jihlavské charity ve čtvrtek 5. srpna nebo následně příští týden v úterý 10. a ve čtvrtek 12. srpna vždy od 14.00 do 18.00. V úterý 10. srpna bude program rozšířený i o Poradnu pro gambling Kraje Vysočina a své si připravili i terénní pracovníci jihlavského Káčka, kteří do Telče pravidelně jezdí.

  • Facebook
  • Twitter