Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čarodějnice v místních částech Jihlavy: Opékání buřtů, lampionový průvod, zpěv i dupák

/
/
/
799 ZobrazeníFilipojakubskou noc oslaví ze soboty 30. dubna na neděli 1. května i obyvatelé jihlavských místních částí. Ohně zapálí v Heleníně, Henčově, Hosově nebo Zborné.

Program k pálení čarodějnic si pro zájemce připravily i jihlavské místní části. Ohně se v sobotu v podvečer rozhoří v Hruškových Dvorech, Heleníně, Henčově, Herolticích, Hosově, Pístově a Zborné. Na všech akcích se budou opékat špekáčky a pro malé účastníky bude připravená i limonáda.

Celodenní program si na sobotu připravili v Hosově. V 10.00 mohou zájemci vyrazit na Hosovský dupák. „Jde o pochod hosovským okolím v délce asi třináct kilometrů. Sraz je na návsi u kulturního domu, kam je plánován také návrat po 13.00,“ uvedl předseda osadního výboru Miroslav Maixner.

Od 16.00 pak zájemci vyráží na Hosovský dupáček, což je pochod o délce 5,5 kilometru. V plánu je i kočárková jízda Dupačky v kočárku. Ten začíná také v 16.00 a měří zhruba 3–4 kilometry.

Oheň pak v Hosově zapálí na zahradě u kulturního domu v 18.00. Na organizaci se podílí osadní výbor s Klubíkem Hosováček.

Lampionový průvod i koncert

Bohatý program mají na sobotu připravený také v Henčově. Začátek akce je naplánován na 17.00 na tamním hřišti, kde bude pro děti skákací hrad. V 19.00 se pak zájemci vydají na lampionový průvod a o hodinu později zapálí oheň. Ve 20.30 je pak připraveno vystoupení zpěváka Jardy Hypochondra.

Ve Zborné pořádají tradiční oslavu pálení čarodějnic ve spolupráci se členy sboru dobrovolných hasičů. Akce se uskuteční od 18.00 na parkovišti u sjezdovky. A co si vzít s sebou? „To je jen na lidech, ale pár tipů máme! Hodí se košťata na létání, určitě dobrá nálada a vítány jsou i čarodějnické masky. Moc se na všechny těšíme,“ pozval na akci s úsměvem předseda tamního osadního výboru Radek Hošek.

Pozor na požáry

Čarodějnice v sobotu prolétnou také Helenínem. Z tamního parku se vydají na průvod místní částí v 18.00 a po návratu zpět se v 19.00 rozhoří oheň. Pro děti je připravená limonáda, pro dospělé pivo. Průvod čarodějnic projde také Pístovem v 18.00 od tamní hasičárny.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter