Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bydlení v pronájmu se teď vyplatí od Jihlavy po Prahu

/
/
/
713 ZobrazeníDalo by se říct, že letošní jaro je ideální dobou ke stěhování do pronájmu. Na realitních portálech se totiž v loňském roce podle průzkumů objevilo o 15 % více nabídek pronájmů bytů než v roce 2019. Rostoucí nabídka navíc vlastníky nemovitostí přiměla jít s cenami dolů.

Za rapidním poklesem nájemného stojí samozřejmě pandemie, kvůli které trh s krátkodobými pronájmy v podstatě zamrzl. A to se týká nejen pronájmů bytů v Praze. Z větších měst nezmizeli jen turisté, ale také studenti, kteří si kvůli distanční výuce v letošním akademickém roce nehledali pronájem. Uvolnění několika tisíc bytů k dlouhodobému pronájmu tak způsobilo výrazný pokles cen nájmů. Lidé tak mohou vybírat z podstatně pestřejší nabídky, ale především mají čas na rozhodování. Podle inzertních portálů se totiž výrazně prodloužila doba, po kterou je byt nabízen k pronájmu.

Jak se zorientovat v nabídce?

Pro spokojený život je místo, kde žijete, klíčové. Ať už brouzdáte nabídkou pronájmů bytů v Jihlavě, nebo v hlavním městě, nejednejte unáhleně. Zamyslete se nad velikostí a dispozicí bytu, hledejte ale i možné nedostatky. Majitel bytu totiž nezřídka zamlčí nepěkný výhled do vnitrobloku, starý výtah nebo neudržované prostory domu.

Proklepněte nejen byt, ale i danou lokalitu

Zajímejte se nejen o dopravní dostupnost a blízkost supermarketu. Prozkoumejte na mapách danou lokalitu. Nejsou v okolí nonstop bary, diskotéka nebo rušná silnice? I takové drobnosti vám mohou znepříjemnit život. Pokud jste našli vysněný byt, ověřte si majitele nemovitosti. Do katastru nemovitostí můžete jednoduše nahlédnout online.

Našli jste vysněný byt? Vystupte z davu

Přestože je nabídka pronájmů velká, získat byt nemusí být jednoduché. V dnešní době, kdy většina komunikace probíhá online, si dejte obzvlášť záležet na písemném projevu. O jeden byt se často ucházejí desítky zájemců, a tak je důležité zaujmout na první pohled. Klidně do úvodního e-mailu napište něco o sobě, kde pracujete nebo proč vás byt oslovil. A rozhodně nic nezatajujte. Buďte zkrátka upřímní. Možná tak nezískáte hned první byt, který vám padne do oka, ale vyvarujete se zbytečných nedorozumění v budoucnu.

Úvodní foto: Unsplash.com

  • Facebook
  • Twitter