Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Brodské muzeum zve na výstavu Naše pekelná cesta

/
/
/
418 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zve od 12. srpna do 27. listopadu kolektivní výstavu současné keramické a porcelánové tvorby. Expozici připravuje skupina přátel – keramiků, která se schází u manželů Doležalových v Pavlově nedaleko Ledče nad Sázavou.

Od pátku 12. srpna můžete ve sklepních prostorách muzea vidět keramické užitkové nádoby a plastiky zdobené přírodními glazurami a pálené dřevem v japonské peci tzv. anagamě. Výpaly v těchto pecích jsou oproti jiným mnohem delší. Během několika dní se při vysokých teplotách na výrobcích zachytává a taví popel, který vytvoří na povrchu nádob unikátní efekty. Na výstavě se dozvíte více o této tradiční japonské technologii a budete si moci prohlédnout, jaké povrchy dokáže na keramice vytvořit samotný popel. Kromě popelové glazury budou na výstavě k vidění i tradiční japonské glazury.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 12. srpna od 17.00 hodin.

  • Facebook
  • Twitter