Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov zná soupeře pro 1. kolo Ligy mistrů: Borges Vall, Messina a Juncal

/
/
/
737 ZobrazeníV sídle ETTU (Evropská unie stolního tenisu) včera vylosovali evropské pohárové soutěže ve stolním tenisu pro sezonu 2022/2023. Úřadující češti šampióni HB Ostrov Havlíčkův Brod, kteří budou hostit jednu ze čtyř skupin 1. kola Ligy mistrů, byli ve třetím koši. Los jim přisoudil tři tradiční účastníky evropských pohárů. V „havlíčkobrodské“ skupině A se vedle domácího HB Ostrov dále představí španělský celek ASISA Borges Vall, italský tým Top Spin Messina Fontalba a portugalský GDCS Juncal.

Ve všech třech případech se jedná o kluby, které pravidelně hrají evropské poháry. Dva ze tří soupeřů HB Ostrov dokonce dobře zná, potkal se s nimi v minulé sezóně 2021/2022. Zatímco s portugalským Junchalem hladce vyhrál 3:0, se španělským Borges Vall má HB Ostrov nevyřízené účty, když s tímto celkem letos v lednu smolně prohrál souboj o postup do semifinále Evropského poháru… “Vzhledem k tomu, že do další fáze Ligy mistrů postoupí jen vítěz skupiny, jsem s losem vcelku spokojený. Skupina nemá vysloveného favorita, je hratelná. Šanci na postup určitě máme,“ míní šéf HB Ostrov Havlíčkův Brod Miroslav Jinek, který věří v magickou sílu domácího prostředí a velkou podporu havlíčkobrodských fanoušků.

HB Ostrov se opět utká se španělským Borges Vall, se kterým smolně vypadl ve čtvrtfinále Evropského poháru

Úvodní dějství letošní Ligy mistrů bude ve čtyřech skupinách hrát šestnáct mužstev. Do 2. kola této prestižní soutěže bylo přímo nasazeno osm nejlepších celků podle zvláštního žebříčku družstev ETTU. K nim se přidají vítězové skupin 1. kola a vytvoří čtyři skupiny po třech týmech, které pak budou usilovat o postup do čtvrtfinále.

V Havlíčkově Brodě se bude hrát skupina 1. kola ve dnech 8. až 10. září. Dějištěm zápasů této nejprestižnější klubové soutěže v Evropě bude Kulturní dům Ostrov, který hostil Ligu mistrů již v letech 2014 až 2016! A bude to velký sportovní svátek. Nenechte si špičřkový stolní tenis v Havlíčkově Brodě ujít!

Do Kulturního domu Ostrov se po šesti letech vrací Liga mistrů ve stolním tenisu. Máme se na těšit !
  • Facebook
  • Twitter