Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Brodská kuličkiáda se hraje jinde

/
/
/
1496 ZobrazeníV Havlíčkově Brodě v parku Budoucnost na hřišti za bývalou Základní školou Rubešova se každoročně o Velikonočním pondělí hraje turnaj v kuličkách. Vzhledem k revitalizaci parku je hřiště uzavřené, a proto se turnaj přemístil pod sochu Karla Havlíčka.

„Naše oblíbené místo je obedněno a vstup na hřiště je znemožněn. Na kuličky se sejdeme v pondělí 2. dubna ve 13.30 pod Karlem Havlíčkem, “ uvedl Štěpán Podéšť, který s partou nadšenců pořádá turnaj od 1. dubna 1991. Hraje se o sošku s názvem Debil Po vzoru slavného turnaje NHL  je soška v držení vítěze jen rok do dalšího turnaje.
Putovní debil  je zhruba dvacet centimetrů vysoká figurka nosatého panáčka, který má v ruce kuličku a sedí na bedně, na jejíž strany se zapisují jména vítězů. Kdo rád hraje kuličky  nebo se chce vrátit do dětských  let by neměl chybět už na 28. ročníku turnaje o putovního debila.

  • Facebook
  • Twitter