Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Britští Praying Mantis míří znovu na Vysočinu, ve čtvrtek 13. října je uslyší fanoušci v Brodě

/
/
/
358 ZobrazeníLetošní koncertní série Golden Eye odstartuje ve čtvrtek 13. října v klubu Oko v Havlíčkově Brodě dvojkoncertem, na kterém se představí legenda ostrovní scény Nové vlny britského heavy metalu Praying Mantis, doplní ji mladá jihlavská glam rocková kapela Hairy Groupies. Obě kapely měly vystoupit na závěr série vloni v listopadu.

Obě se v opačném pořadí představily už v roce 2020 na festivalu Stock Dobrohostov.
Praying Mantis založili v roce 1974 bratři Tino a Chris Troyovi, kteří v kapele stále působí. Jsou zařazováni mezi představitele Nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM). „Samotná hudba Praying Mantis ovšem moc styčných bodů s NWOBHM nikdy neměla. Dodnes se jedná spíše o klasický hard rock, který je střižený AOR a někdy i velikášskými manýry The Queen.“ (z recenze alba Legacy).

„Nejvýznamnějším představitelem dobového stylu NWOBHM jsou Iron Maiden. Právě s nimi Praying Mantis absolvovali v roce 1980 společné čtyřměsíční turné. Zatímco sláva hudebních kolegů dosáhla planetárních výšin, popularita Praying Mantis se omezila na britské ostrovy a na Japonsko. Personální nestabilita a špatný management dokonce v polovině osmdesátých let vedly k dočasnému ukončení činnosti kapely…,“ hodnotí britského hosta pořadatel koncertní série Petr Kletečka.

„Pro řadu starých fanoušků má tahle formace skoro kultovní statut. Navíc v posledních letech je její základní sestava stabilní a Praying Mantis jsou tak opět regulérní kapelou, což se jim vlastně dařilo jen v absolutních začátcích, pak po celá devadesátá léta a začátek milénia. Jejich fanoušci tak mohou zažívat dobré časy. Praying Mantis totiž zase odvádějí stabilní práci, přesně takovou, jaká se od nich očekává.“ (z recenze alba Gravity).

Diskografie kapely zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení (mj. Captured Alive In Tokyo City). Poslední dvě alba s kapelou natočil současný výtečný zpěvák John Cuijpers.

Historicky první koncert v České republice kapela odehrála právě v klubu Oko v pátek 1. listopadu 2019. Jednalo se o mimořádný hudební zážitek umocněný neobvyklou vstřícností britských a holandských muzikantů po koncertě.

Koncert začíná ve 20.00, roli předskokana obstará mladá jihlavská glam rocková kapela Hairy Groupies.

Více o koncertu na Facebooku.

Plakát páté a současně poslední série Golden Eye
  • Facebook
  • Twitter