Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výměna rostlin už i v Třebíči, pod taktovkou spolku Fšem

/
/
/
408 ZobrazeníVýměna pokojových květin je koncept akce, ze které si lidé mohou zdarma odnést část rostliny neboli tzv. řízek, ze kterého mohou doma vypěstovat její klon. Spolek Fšem ve spolupráci s kavárnou We love coffee pořádá tuto akci v pátek 23. září v prostorech kavárny od 14.00 do 18.00.

Zájemci mohou přinést rostlinku nebo její kus, který jim doma přebývá a vyměnit za jinou, která jim bude dělat radost.
Pokojové rostliny a jejich pěstování se v poslední době těší čím dál větší oblibě, nejen u mladých lidí. Stávají se oblíbenou a populární součástí našich domovů a jejich fotek jsou plné sociální sítě. „Dávno pryč jsou ty doby, kdy jsme nadávali na tchýniny jazyky na úřadech nebo rozrůstající se monstery u babičky. Dnes je tiše obdivujeme, případně někteří z nás mají po ruce vždy nůžky a z malého kousku rostliny se doma pokouší vypěstovat novou. A o to právě na třebíčském swapu půjde,“ říká jedna z organizátorek Dominika Kadulová.

Zájemci a zájemkyně mohou kdykoliv v pátek 23. září od 14.00 do 18.00 přijít do kavárny We love coffee a kromě dobrého šálku kávy a lahodného dezertu si domů odnést kousek zelené radosti. Pravidla akce nebudou striktní, tudíž návštěvníci mohou kousek rostliny přinést a vyměnit za jiný, ale i si pouze kousek odnést, pokud zrovna nemají co nabídnout. „Naším cílem je šířit radost z pěstování a ozeleňování svých domovů a potkat se s lidmi se stejnou zálibou. Můžou tak přijít i lidé, které pěstování zajímá a zatím nemají co svého nabídnout, rády jim i poradíme, jak se o danou rostlinu co nejlépe starat,“ doplňuje organizátorka.

  • Facebook
  • Twitter