Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Borci z Vysočiny na Czech Open WKS v Lounech

/
/
/
672 ZobrazeníV sobotu 12. června proběhla v Lounech jedna z největších mezinárodních soutěží ve wushu, kung-fu a sandě (wks). Po dlouhé době se soutěžící, trenéři, rozhodčí i diváci mohli setkat osobně a za dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření proběhla soutěž Czech Open WKS velice hladce. Nechyběli ani borci z Vysočiny

Někteří závodníci soutěžili v moderních sestavách (wu-shu), jiní v tradičních sestavách (kung-fu), anebo se utkali v čínském boxu – sanda a qinda (čti činda). Sanda je box s plným kontaktem, qinda je technický boj s kontrolou síly při úderech a kopech.

Ještě před samotným začátkem soutěže, při slavnostním zahájení, došlo k předávání ocenění za rok 2020 s názvem Vítěz národního žebříčku. Toto ocenění si odnese každý (podle věku a pohlaví), kdo nasbírá nejvíc bodů za celý rok (podle počtu i hodnoty získaných medailí v daném roce). Jedním z oceněných byl i Petr Vaculín, který se účastnil veteránských kategoriích.

Pak už se začalo soutěžit a mezi soutěžícími se neztratili ani zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov. Michal Roučka a Petr Vaculín vybojovali celkem čtyři zlaté medaile. Oba pelhřimovští borci začali soutěž pěstní sestavou ve společné kategorii – tradiční severní pěst muži – kde Michal získal první zlatou medaili a Petr skončil těsně pod stupni vítězů. Michal přidal další dvě zlaté medaile v kategoriích se zbraněmi – dlouhá zbraň (halapartna) a krátká zbraň (meč). Petr v kategorii ohebné a párové zbraně přidal ještě čtvrtou zlatou medaili pro náš tým (řetěz).

  • Facebook
  • Twitter