Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bezva den s rytířem v Rozsochatci

/
/
/
784 ZobrazeníV sobotu 10. září připravili Country club K&K a svaz žen v Rozsochatci osmý ročník tradiční akce pro děti a dospělé Bezva den s rytířem. Předešlé ročníky se konaly v Kojetíně a v okolí Ronovce, kolem původní trasy jsou už hodně vykácené lesy, proto pořadatelé, v čele s maskotem akce rytířem, putování za pohádkovými bytostmi přesunuli v loňském roce do Rozsochatce. 

Pro děti byla nachystána trasa s poznávacími a sportovními soutěžemi. Každý soutěžící na startu obdržel malovaný plánek trasy a kartičku na sbírání razítek za splněné úkoly a malou svačinku. 
Vycházelo se od 13.30 do 15.00 od Country clubu v Rozsochatci, směrem k oboře Skalka, kde se před železniční tratí odbočilo na louku a trasa pokračovala až k potoku u lesa. Na prvním stanovišti byli místní dobrovolní hasiči se svým vozem a děti zde stříkaly džberovou stříkačkou na plechovky, na dalším stanovišti byla Policie ČR, zde bylo možné prohlédnout si služební vůz a jeho vybavení. Pak následovala stanoviště, kde se děti mohly svézt na koních, vodnické stanoviště, střílení ze vzduchovky, střílení lukem do terče, házení míčů do košů, pro dospělé házení švestkových knedlíků do hrnce a běh s vajíčkem na lžíci, dále byla poznávací zastávka u hub, úplně v lese byly čarodějnice, které zadávaly kouzelnické úkoly.  Poté se opět stejnou cestou vracelo ke Country clubu, kde bylo ještě stanoviště bílé paní a čertovské peklo, kde malí čerti hráli karty a děti zde dostávaly diplomy. Po cestě se mohli všichni zastavit u stánku s pitím a podívat se na ukázku z výcviku policejních psů a rovněž si pohrát se štěnětem, které na výcvik teprve čeká.
V areálu Country clubu byla pro děti a dospělé další zábava v podobě malování na obličej u paní Marie Smolíkové,focení na motorce, výborného občerstvení, hudební vystoupení zde měl pan Vlasta Vaňhát. Čerti přišli také vydražit malé zakrslé králíčky, o které byl velký zájem. Všechny děti, které prošly celou trasu a posbíraly potřebná razítka za splnění úkolů, si v cíli mohly vyzvednout nanuk, odměny obdržely i na jednotlivých stanovištích.  
Počasí se, až na několik dešťových přeháněk, vydařilo a do plnění úkolů se zapojilo 77 dětí, které za kartičky se všemi razítky obdržely diplom.
  • Facebook
  • Twitter