Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tématem letošních třicátých Týdnů duševního zdraví je sport

/
/
/
395 ZobrazeníTýdny duševního zdraví se blíží, Fokus Vysočina se i letos zúčastní této osvětové multižánrové kampaně o duševním zdraví a o lidech se zkušeností s duševním onemocněním po třicáté. Kulaté výročí oslaví programem v Havlíčkově Brodě, Hlinsku i Chotěboři od 13. do 16. září.

V letošním roce se tématem akce stal sport, ale také obecně pohyb, který podporuje psychické zdraví. Motto pro letošní rok proto zní: One game, one soul.

Chotěboř
Na chotěbořském náměstí si budeme povídat s několika zajímavými sportovními hosty. Kdo nás navštíví? Nevidomý triatlonista Ondřej Zmeškal, paradrezurní jezdec Vladimír Votřel a paralympionik ve sportovní střelbě Tomáš Pešek. Nachystáno bude hned několik workshopů a to nejen sportovních – Tah na branku, Trefa do černého, Psychomat na budku, Arte dílna, Moje pozitivní placka a další. Připravili jsme si i společný workshop Cvičení pro duši, což bude jóga. „Kdo bude chtít, tak může přijít ve sportovním a s podložkou a zacvičit si s námi,“ řekla vedoucí střediska Jitka Klepetková. K poslechu pak zahraje skupina High Five. Další vystoupení bude mít na programu také sportovní a fitness aerobik tým LA Team Chotěboř.

Havlíčkův Brod
V Havlíčkově Brodě se sejdeme v Parku Budoucnost, kam zavítá známý parkourista VOVA. Pozvání přijali i hosté Lucie Šaclová Maršánová, reprezentantka v běhu do vrchu a bývalý kapitán sledgehokejové reprezentace, Zdeněk Šafránek. Své umění předvede FIT Studio 21 a Wu-shu Pelhřimov. K poslechu i k tanci zahraje Martin Bernard. Nesmíme zapomenout na losování o osm voucherů na let letadlem nad Havlíčkovým Brodem. Během celého dne si budou moci návštěvníci vyzkoušet i spoustu workshopů.

Hlinsko
Středisko v Hlinsku pojalo Týdny duševního zdraví jako fotbalový turnaj, ve kterém se utkají lidé se zkušeností s duševním onemocněním a studenti a žáci místních škol. Chybět nebudou ani workshopy na téma Sport versus duše, Psychomat na budku, Retrohrátky a Bubnování. Hudební vystoupení zajistí Michael Holas.

  • Facebook
  • Twitter