Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě odstartovala Akademie třetího věku

/
/
/
349 ZobrazeníOd září probíhá v Malovaném sále jihlavského muzea vzdělávací cyklus seminářů Akademie třetího věku. V rámci akademie se v podzimním semestru uskuteční celkem pět tematicky zaměřených kurzů.

První přednáškou nazvanou Základní přehled dějin umění zahájila kastelánka hradu Roštejn Kateřina Rozinková, následoval zoolog Pavel Bezděčka s úvodem do kurzu Příroda Českomoravské vrchoviny.

Další kurzy: Jihlava – Život obyvatel města ve 20. století vedený Jarmilou Klejzarovou, Archeologie Jihlavy lektoruje vedoucí archeologického oddělení David Zimola a kurz Astronomie vede Miloš Podařil.

Akademie třetího věku se od okamžiku svého vyhlášení setkala s nečekaně vysokým zájmem. Kapacita všech kurzů byla prakticky naplněna už na začátku srpna 2022. V případě kurzu Jihlava – Život obyvatel ve 20. století dokonce kvůli zcela mimořádnému zájmu došlo ke zdvojnásobení kapacity přidáním dodatečných termínů.

V rámci pěti kurzů v jihlavském muzeu proběhne celkem 29 setkání, která zahrnují zejména odborné přednášky, ale i praktické či badatelské workshopy a terénní prohlídky. Do projektu se přihlásilo 98 individuálních účastníků. Další zájemci se v podzimním semestru s ohledem na omezené kapacity do aktuálních kurzů bohužel nedostali.

Aktuální informace o projektu jsou k dispozici na webu, příp. u koordinátorky projektu Renaty Kremláčkové, e-mail: kremlackova@muzeum.ji.cz, tel.: 567 573 896 a 731 393 121.

Projekt Akademie třetího věku finančně podpořilo Statutární město Jihlava.

Muzeum Vysočiny Jihlava už nyní připravuje program pokračování Akademie pro období únor a červen 2023.

  • Facebook
  • Twitter