Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Bezpečnost na skateparku u Českého mlýna v Jihlavě

/
/
/
137 Zobrazení

Jihlavský skatepark, který je součástí Sportovně relaxačního centra Český mlýn, je dějištěm obdivuhodných akrobatických výkonů, ale bohužel i místem občasných kolizí. Se zraněním ale nekončí zdaleka tak často jezdci na prknech, jako malé děti.

„Mnohokrát jsme zaznamenali, že děti na odrážedlech nebo tříkolkách zcela bez dohledu rodičů vjíždějí do skateboardové vany a jejího bezprostředního okolí. Skateboardisté se pohybují velmi rychle, zkušení jezdci na sebe dokáží reagovat, vyhnout se, v případě střetů umí padat. Děti si z takových kolizí ale pochopitelně odnesou jiné následky než náctiletí nebo dospělí jezdci. Zákaz vstupu malých dětí v návštěvním řádu není samoúčelný, má je především chránit,“ popisuje zkušenosti Ondřej Stránský z odboru správy realit jihlavského magistrátu.

Museli volat zdravotníky
I když se skateboardisté sami snaží rodiče nebo doprovod upozornit, že je nebezpečné pouštět malé děti do skateparku, mnohdy se setkávají s nelogickými reakcemi v podobě nadávek a urážek. „To je velmi nešťastné nedorozumění, jde skutečně o zdraví dětí. Skatepark nemůže v žádném případě plnit funkci dětského hřiště,“ upozorňuje Ondřej Stránský.

Mnohokrát musela na místě zasahovat rychlá záchranná služba. „V mnoha případech šlo o zbytečné úrazy, kterým se dá dodržováním řádu, resp. použitím zdravého rozumu jednoduše zabránit. Na fotbalové hřiště nebo ledovou plochu, kde se hraje zápas, obvykle také nikdo děti vběhnout nenechá,“ dodává Ondřej Stránský.

Český mlýn
Komplex Sportovně relaxační centrum Český mlýn v upraveném údolí kolem řeky Jihlavy je vyhledávaný k procházkám, projížďkám na kolech, in-line bruslích, k běhání nebo posilování v tělocvičně pod širým nebem. Nejvýraznější stavbou centra je jeden z nejmodernějších skateparků v ČR, dále osvětlený bezmála kilometrový okruh pro in-line bruslaře a cyklisty, na nějž navazuje stezka pro chodce a cyklisty, která se u restaurace Starka lávkou napojuje ke stezce při ulici Romana Havelky a vytváří tak více než tříkilometrový okruh, v areálu jsou vybudovaná hřiště pro míčové sporty, venkovní posilovací stroje, velké dětské hřiště, na březích vznikly nové přístupy k řece a relaxační louky.

  • Facebook
  • Twitter