Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bezlepkové odpoledne v Domově Háj v Ledči nad Sázavou

/
/
/
612 ZobrazeníV Domově Háj v Ledči nad Sázavou, jehož cílovou skupinou jsou osoby s mentálním a kombinovaným postižením, se v pátek 24. května konala akce Bezlepkové odpoledne – Aneb bavíme se zdravě!

Pro hosty, kterými byli mimo jiné rodinní příslušníci a opatrovníci, byl připraven program, v jehož rámci měli možnost ochutnat některý z chodů, které se poslední měsíc klienti učili, za podpory pracovníků, připravit. Nabídka byla velmi pestrá – např. řízek v kukuřičných lupíncích, banánovo-avokádové smoothie, pečená jablka se zmrzlinou, zeleninové a ovocné saláty, nebo bezlepkový dort. A v tajném hlasování poté určit svého favorita. „Ráda i prozradím, že nejvíc mi chutnal bezlepkový dort,“ uvedla Helena z komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou. Na klienty, kteří připravovali oceněné pokrmy, čekalo nejen ocenění, ale také zajímavé ceny, které jim předala s ředitelkou domova náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová.
Dále byly pro zájemce připraveny prezentace zaměřené na pro proces transformace, a srovnání ústavních prvků a života v komunitním bydlení, fotospot Náš první rok života v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou, aktuální katalog výrobků, které klienti prezentovali např. na Prodejní velikonoční výstavě v Ledči nad Sázavou, na Světelských farmářských trzích, nebo naposledy na Poutní slavnosti ve Vilémovicích minulou sobotu. Hosté akce měli možnost si dále opéci vuřty a zazpívat s doprovodem kytary. Už od 14.00 byl také opakovaný zájem o návštěvu dvou domů komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou, ke které hosty akce klienti pozvali.
Domov Háj prochází procesem transformace pobytových sociálních služeb. Důvodem k výše uvedenému procesu je skutečnost, že pobytové služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením jsou poskytovány v nevyhovujících prostorách budovy v Ledči nad Sázavou v části Háj, která se nachází mimo běžnou zástavbu města v lese. Život v komunitním bydlení dává klientům zařízení daleko větší možnosti zapojení se do společnosti, a také kontaktu s rodinnými příslušníky, a přáteli. Další komunitní domky budou pro klienty postaveny, resp. zrekonstruovány, nejen ve Světlé nad Sázavou, ale dalších lokalitách – Ledči nad Sázavou, Chotěboři, Havlíčkově Brodě a Golčově Jeníkově.

  • Facebook
  • Twitter