Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Běžkařský okruh v Jihlavě už přivítal první lyžaře v Českém mlýně

/
/
/
561 ZobrazeníVe čtvrtek 22. prosince se pro běžkaře otevřel technicky zasněžovaný a upravovaný okruh ve volnočasovém areálu Český mlýn v Jihlavě. Teplé počasí nejbližších dní by lyžařský areál u skateparku a pumptracku vedle řeky Jihlavy nemělo nijak ohrozit.

Stopa pro klasiku i dráha pro bruslařský styl jsou upravené a otevřené. Teplé počasí nejbližších dní by lyžařský areál u skateparku a pumptracku v Českém mlýně nemělo nijak ohrozit. První běžkaři se přišli sklouznout i během dešťových přeháněk ve čtvrtek dopoledne.

„Zatím jsme vytvořili 500 metrů dlouhý okruh a máme ještě dostatek sněhu na případné rozšiřování areálu, až zase začne mrznout,“ uvedl Milan Koten ze spolku Lyžařské Jihlavsko, který se o stopy stará. Podle jeho slov je na tratích 50-100 cm sněhu a v areálu zůstala také hromada technického sněhu, která může dětem posloužit na bobování nebo sáňkování.

„Jsem rád, že se nám podařilo, podobně jako loni, otevřít areál ještě před Vánocemi. Věřím, že stopy udělají lyžařům spoustu radosti o svátcích a před koncem roku, kdy se kvůli teplému počasí mohou zhoršit podmínky pro lyžování v okolí Jihlavy. Tady sníh vydrží a oteplení areál určitě přečká,“ řekl při otevření tratí primátor Jihlavy Petr Ryška.

Partnerem projektu se stala společnost Enviropol, která zaplatí 150 tisíc korun za energie potřebné pro vodní čerpadlo a sněhová děla. Voda na zasněžování se na základě povolení od Povodí Moravy čerpá vysokotlakým čerpadlem přímo z řeky Jihlavy do sněhových děl.

Technicky zasněžovaný okruh vede převážně podél asfaltové cyklostezky ve stínu pod zalesněným svahem a zatím je situován do prostoru mezi dětským hřištěm a skate parkem, rozšiřovat by se mohl až k přemostění dálničního přivaděče.

Běžkařský areál je opět volně přístupný široké veřejnosti a nevybírá se zde žádné vstupné. Primátor Ryška uvedl, že má město v rozpočtu na celou sezónu provozu tratí vyčleněno maximálně 600 tisíc korun, z čehož 150 tisíc zaplatí partnerský Enviropol.

  • Facebook
  • Twitter