Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Beladona Quartet & Večer filmových melodií v Bystřici nad Pernštejnem

/
/
/
857 ZobrazeníSmyčcové kvarteto si připravilo do Bystřice nad Pernštejnem na úterý 22. září slavné melodie od klasiky až po hity filmového plátna v úpravách ušitých na míru smyčcům.

Zazní virtuózní prskavky jako Mozartův Turecký pochod či Brahmsův Uherský tanec, které doplní pomalé skladby a nezapomenutelné písně ze známých filmů.
Pod názvem Beladona Quartet se skrývá formace čtyř mladých dam, Patricie Theimerové, Aleny Pavlušové (housle), Kláry Hegnerové (viola) a Pavly Jahodové (violoncello), prezentující aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami JAMU v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak také Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti.
Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem. V podání smyčcového ansámblu Beladona Quartet mohou posluchači projít celou hudební historií od klasiky přes jazzové skladby, šansony, tanga, valčíky, až k současným filmovým hitům. Repertoár kvarteta obsahuje téměř tři stovky skladeb a řadí tak soubor k nejflexibilnějším českým smyčcovým tělesům. Začátek je v 19.00 v malém sále kulturního domu v Bystřici nad Pernštejnem

  • Facebook
  • Twitter