Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Architektonická soutěž na revitalizaci náměstí v Jihlavě začíná

/
/
/
2085 ZobrazeníStatutární město Jihlava vyhlašuje otevřenou soutěž o návrh na řešení prostoru Masarykova náměstí. Předmětem soutěže je revitalizace a zlepšení parametrů užitnosti a obyvatelnosti Masarykova náměstí v Jihlavě.

„Cílem je zatraktivnit hlavní jihlavské náměstí pro delší a častější pobyt obyvatel i návštěvníků a to změnou organizace dopravy, novou koncepcí městské zeleně a mobiliáře, to vše s respektem k historickému vývoji centra města a jeho pamětihodnostem,“ sdělila Tereza Kafková, koordinátorka projektu Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě.

Soutěž je otevřená všem autorizovaným architektům, účastníci soutěže mohou své návrhy odevzdávat do 10. srpna, poté budou soutěžní návrhy hodnoceny porotou soutěže. Předsedou poroty je prof. Petr Pelčák, mimo jiné autor návrhu revitalizace Denisových sadů v Brně, místopředsedou poroty je náměstek primátora Radek Popelka, v porotě dále zasednou architekti a jihlavští politici, kteří spolupracovali na soutěžních podmínkách a zadání soutěže. Zároveň s porotci budou soutěžní návrhy hodnotit odborní znalci z hlediska dopravy, památkové péče, participace veřejnosti atd.

Celková částka určená na odměny oceněným účastníkům je 1,5 mil Kč, odměna pro vítěze je 700 tisíc korun, za druhé 400 tisíc a za třetí místo 200 tisíc korun, 200 tisíc je určeno pro návrhy neoceněné, které však přinesly pozoruhodné dílčí podněty a řešení.

Vyhlášení soutěže předcházel průzkum uživatelských praktik a potřeb a také veřejná plánovací setkání, jejichž výstup je součástí soutěžního zadání. V únoru 2018 se rovněž na jihlavské radnici uskutečnil odborný workshop k zadání soutěže.

Výsledky soutěže budou zveřejněny na podzim 2018 a následně bude město jednat s vítězem soutěže, případně dalšími oceněnými, o zadání zpracování dalších stupňů projektové dokumentace.

Soutěžní podmínky, zadání soutěže a další podklady jsou zveřejněny na webu města zde.

  • Facebook
  • Twitter