Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina v sobotu do Ústí nad Labem za potvrzením účasti v baráži

/
/
/
570 ZobrazeníFotbalisté FC Vysočina Jihlava čeká v sobotu 18. května od 15.00 poslední venkovní duel základní části druhé ligy. Zápas může jihlavskému týmu dát jistotu barážového dvojutkání o postup do nejvyšší soutěže. Proti ale bude stát celek, který se na jaře těší z velmi dobré formy a nadále může živit teoretickou naději na barážový start – Ústí nad Labem.

Ústí nad Labem na solidní podzim, v němž získalo 22 bodů, navázalo výborným jarem. Tým kouče Aleše Křečka, jenž je spjat s třebíčským mládežnickým fotbalem a v Jihlavě před lety vedl starší dorost, na jaře vybojoval 24 bodů ve 13 zápasech. V aktuální jarní tabulku mu tak náleží třetí příčka s jednobodovým náskokem právě na tým FC Vysočina. Arma na jaře sice dvakrát prohrála na svém stadiónu (s Českými Budějovicemi a Varnsdorfem), ale také zde udolala Prostějov, Znojmo či Pardubice. Venku vyhrála v Táborsku, na Žižkově, v Třinci a odvezla bod z Brna. Ústí v tabulce už nemůže přeskočit Vysočinu, ovšem nadále má při případných bodových ztrátách Brna a Hradce Králové šanci na konečnou třetí příčku.

Asistent trenéra Josef Mucha se spolu se svými kolegy pečlivě věnoval studiu hry ústeckého týmu a moc dobře ví, jak kvalitní sok Jihlavu v sobotu čeká: „Nastoupíme proti kvalitnímu soupeři, který je velmi silný zejména v domácím prostředí, kde dosud získal devět výher. Jeho sílu a jarní formu potvrzuje fakt, že nadále má určitou šanci na dosažení barážové pozice. Tým se opírá o silnou stoperskou dvojici Brak – Pimpara, která se během sezóny takřka nezměnila. Na křídlech mají kvalitu Procházka či Krátký. Nebezpečný je hrotový útočník Matějka. Uvidíme, jak Ústí nahradí v posledním kole vyloučeného tvůrce hry Peterku. Nepochybně však disponují schopnou náhradou.“

Vysočina i proti Českým Budějovicím potvrdila, že se jí na jaře velmi daří na svém stadiónu. Podaří se však zlepšit výkony na hřištích soupeřů? Zde se fotbalistům FC Vysočina podařilo na jaře zvítězit pouze jednou a to v nejvhodnější chvíli – v důležité bitvě v Hradci Králové. „Je pravdou, že naše výkony doma a venku jsou rozdílné. I na hřištích soupeřů se snažíme o otevřený ofenzivní fotbal, jsme schopní se dostat do šancí a vstřelit branku. Bohužel nás trápí fakt, že inkasujeme docela dost gólů. Na defenzívu se proto musíme více zaměřit. Není vyloučeno, že nám v sobotu v tomto směru pomůže zkušený Petr Tlustý, jenž už trénuje naplno a odehrál dva zápasy za juniorku.“

  • Facebook
  • Twitter