Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Havlíčkově Brodě alkohol, u Bystřice nepozornost viníky havárií

/
/
/
233 ZobrazeníU dvou havárií zasahovali ve čtvrtek 10. srpna policisté na silnicích Havlíčkobrodska a Žďárska, v Havlíčkově Brodě narazil řidič s vozem do odpadkového koše, u Bystřice nad Pernštejnem se srazila čtyři auta.

Ve čtvrtek před jedenáctou hodinou večer narazil v ulici Na Ostrově v Havlíčkově Brodě šestapadesátiletý řidič vozu Hyundai do kovového koše na travnatém pásu, když předtím nezvládl řízení a v zatáčce vyjel na vyvýšený obrubník. Ke zranění osob nedošlo. „Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. U muže dechovou zkouškou naměřili hodnotu 2,42 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za necelých 20 tisíc korun. Dále řidič nepředložil ke kontrole doklad o pojištění vozidla. Řidiči policisté zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová s tím, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý řidič nezvládl v Havlíčkově Brodě řízení a narazil do odpadkového koše, foto: Policie ČR

Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpoledne se v prostoru křižovatky na silnici I/19 v katastru Bystřice nad Pernštejnem srazila čtyři auta. „Řidič osobního vozu Volkswagen jedoucího ve směru k Rovné narazil do vozu Suzuki, jedoucího před ním. Jeho řidička zpomalovala kvůli dopravní situaci vzniklé před ní. Následně řidič volkswagenu přejel do levého jízdního pruhu a střetl se s vozem Škoda Felicia, jehož řidič odbočoval k Domanínku. Volkswagen byl srážkou odmrštěn do protisměru, kde se srazil s právě projíždějícím vozem Škoda Karoq. Ten byl po střetu odmrštěn do silničního příkopu, kde se převrátil na bok,“ popsala havárii Michaela Lébrová.
Při dopravní nehodě se zranili tří účastníci. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. „U řidičů dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu. Na autech vznikla předběžně vyčíslená škoda přes 500 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří,“ uzavřela tisková mluvčí.

Úvodní foto: Srážka čtyř aut u Bystřice nad Pernštejnem si vyžádala tři zranění, foto: Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter