Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Za dětskými motýly v Jihlavě na krajský úřad

/
/
/
278 ZobrazeníV budově B Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě je v současnosti k vidění výstava nejlepších a nejzajímavějších prací prvního ročníku dětské výtvarné soutěže Malý ateliér. Tématem prvního ročníku byli motýli.

Pořadatelé obdrželi 461 soutěžních prací z 31 školek, škol a výtvarných kroužků. „V kategorii dětí do šesti let nejvíce bodů a vítězství v soutěži získal obrázek Zmizíček černý od Hany Symerské (5 let) z Bystřice pod Hostýnem. Na druhém místě je obrázek Motýl od Sebastiana Cisára (5 let) ze ZŠ Křížová, Jihlava a třetí místo získal Hevkan Max z F POINTu, Jihlava s obrázkem Motýl Dětství.
V kategorii dětí od sedmi do deseti let zvítězil s obrázkem Motýli Mikuláš Štěpán Povondra (9 let) z Výtvarného kroužku Zděňka z Kladna. Na druhém místě se umístil Oleksandr Shulzenko (10 let) z jihlavské ZŠ Jungmannova s obrázkem Motýl a třetí místo obsadil Slávek Štaubert (9 let) z jihlavské ZŠ Kollárova se stejnojmenným obrázkem.
V kategorii dětí od 11 do 14 let zvítězila s obrazem Migrace motýlů Anastasia Protčenko (13 let) z jihlavského F POINTu. Na druhém místě je s obrázkem Křídla motýlí Petra Hermanowiczová (13 let) ze ZŠ a MŠ Kobeřice a třetí příčku obsadila její spolužačka Adéla Jurčková (12 let) s obrázkem Nový život,“ uvedl Pavel Bezděčka z jihlavského muzea.


Zájemci si mohou výstavu prohlédnout ve všední dny přijít až do 27. února

  • Facebook
  • Twitter