Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V sobotu odhalí v Borové Havlíčkovi epigram

/
/
/
428 ZobrazeníV sobotu 18. června bude v třešňové aleji v Havlíčkově Borové odhalena socha Epigram havlíčkobrodského výtvarníka Radomíra Dvořáka. Socha, která v loňském roce krátce zdobla Smetanovo náměstí v Havlíčkově Brodě se definitivně stěhuje do Havlíčkova rodiště.

„Havlíčkova Borová je ostrov kulturnosti v rozbouřeném moři aktuální primitivní dekadence. Nikoli korálový, nýbrž sopečný, teda spíše geologicky zlomový. Vzhledem k nadmořské výšce (637m) má šanci, že nejen přežije, ale navíc se stane jedním z ohnisek budoucí renesance.
Trochu daleko, teda od zastávky busu, ale skvělá pozice. Z náměstí tak asi kilometr. Lepší místo pro sochu jsem nikdy neměl… Je tam výhled na kostel a od kostela je vidět na Lipnici,“ komentuje uimístění svého díla Radomír Dvořák s odkazem na svou lipnickou epopej v žulových lomech a následně vrcholící nad Dolním Městem.

V Havlíčkově Borové sobotou definitivně vrcholí loňskápřipomínka slavného rodáka, jemuž novinářská obec stále hledí na záda a jehož úrovně se mnozí čeští novináře pořád neblíží.
Sobotní akce začíná ve 14.30 setkáním u sochy Karla Havlíčka v centru Borové, odkud se účastníci vydají do nedaleké třešňové aleje, která byla vysazena v loňském roce.

  • Facebook
  • Twitter