Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava betlému na třebíčském zámku

/
/
/
1127 ZobrazeníTradiční výstavu betlémů nazvanou Betlémy včera a dnes zahájí ve čtvrtek 25. listopadu v 17.00 v konírně třebíčského zámku. Zájemci si ji mohou prohlédnout do 16. ledna 2022.

Staré betlemářství je zastoupeno nejen klasickými stavěcími betlémy, ale i betlémy skříňkovými. Výpůjčky pochází ze sbírek institucí (např. Moravské zemské muzeum, Národní muzeum, Třebechovické muzeum betlémů, 1. NÖ Krippenmuseum Vösendorf, Klášter kapucínů Brno), ale i od sběratelů či potomků betlemářských mistrů.
Současnou betlemářskou tvorbu zapůjčili primárně sami autoři. Díla nepochází pouze z Třebíče, ale i jejího okolí.

Muzeum Vysočiny Třebíč po roční pauze opět půjčilo svůj putovní soubor betlémů, tentokrát bude k vidění v Městské galerii ve Vysokém Mýtě. Ve vánočním čase můžete betlémy ze sbírky našeho muzea spatřit i v třebíčském Turistickém informačním centru Bazilika nebo Muzeu Hrotovicka.

K tradiční vánoční výstavě chystá muzeum i doprovodný program:

7. prosince v 16.00

Dětská vernisáž Třebíčské betlémy včera a dnes

Ke každé výstavě děláme nejen vernisáž pro veřejnost, ale také vernisáž přizpůsobenou dětskému návštěvníku. Přijďte s námi zahájit tradiční výstavu betlémů do zámecké konírny.

1.-22. prosince

Třebíčské Vánoce – vzdělávací program pro školy

S dětmi navštívíme několik domečků na třebíčském náměstí, oknem nakoukneme dovnitř a zjistíme, jak slaví Vánoce v Třebíči. Nakoukneme i do oken třebíčského zámku, projdeme si výstavu betlémů, vyrobíme si vánoční dekoraci. Vstupné 30 Kč.

16. ledna v 15.00

Derniéra Vánoční výstavy betlémů

Komentovaná prohlídka výstavy za účasti kurátora výstavy. Začínáme v 15 hodin. Vstupné zdarma.

Další vánoční akce pro širokou veřejnost:

2. a 9. prosince, 17.00-20.00

Vánoční zpívaní v Centru tradiční lidové kultury

Přijďte si zazpívat do Centra tradiční lidové kultury vánoční písně a koledy a naladit se tak na vánoční čas. Vstupné zdarma.

12. prosince 2021, 13:30-16:30

Vánoční dílničky

Vánoční tvoření v muzeu pro všechny věkové kategorie s poslechem koled, horkým, kávou či dalšími pochutinami, které nabídne muzejní kavárna. Vstupné 30 Kč.

12. prosince v 17.30

Zpívání u slámového betlému

Přijďte si zazpívat na třetí adventní neděli koledy u slámového betlému na nádvoří třebíčského zámku.

9. ledna v 17.00

Tříkrálový koncert

Koncert v Kamenném sále třebíčského zámku v podání smíšeného pěveckého sboru Differo. Možnost zakoupení vstupenek od ledna 2022 na recepci muzea.

  • Facebook
  • Twitter