Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Recyklojízda zamíří v červnu na Vysočinu, devátou zastávkou bude Náměšť nad Oslavou

/
/
/
1116 ZobrazeníNáměšť nad Oslavou, Třebíč a Telč budou zastávkami týmu Recyklojízda 2018, který se v červnu chystá projet Českou republiku, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. Trasa tříčlenné skupinky nadšenců na elektrokolech povede od východu na západ, měří přes 800 kilometrů a součástí budou zastávky ve 24 městech. Na Vysočinu zavítá 16.a 17. června.

Do Náměšti nad Oslavou cyklisté dorazí v sobotu 16. června, představí se zde v rámci akce Třídění je zábava, a dále pak budou pokračovat do Třebíče. Projekt organizuje nezisková společnost ECOBAT a informace o něm jsou k dispozici na webu recyklojizda.ecobat.cz nebo na facebookovém profilu Recyklojízda.

Vzkaz do Náměšti od Recyklojízdy: Přijďte si pro krabičku ECOCHEESE

Trasa Recyklojízdy

Tým Recyklojízdy se v Náměšti nad Oslavou představí v rámci akce Třídění je zábava, která se uskuteční v sobotu 16. června dopoledne na Masarykově náměstí. Děti i dospělí se mohou těšit na skvělou zábavu. Mohou přijít na infostánek společností ECOBAT, ESKO-T a zapojit se zde do her, soutěží a kvízů. Mohou si také prohlédnout popelářský vůz. Pro děti bude tetování, malování barvami půdy nebo skákací hrad. V 9:00 hod. dorazí i tým Recyklojízdy, který bude příchozím rozdávat designové krabičky ECOCHEESE na třídění použitých baterií v domácnosti.

Recyklojízda je otevřený projekt, a pokud si vedle sběru baterií chce někdo sportovně zdatný užít i společné zážitky, může se k týmu Recyklojízdy připojit a část nebo celou cestu s nimi zdolat na kole či elektrokole.

Kilometry v sedle kola střídají setkání s lidmi a povídání o recyklaci
Nejdůležitější jsou pro Recyklojízdu setkání s lidmi v českých a moravských městech. „Na kolech přijedeme do vybraných měst, lidem zdarma rozdáme krabičky ECOCHEESE na domácí třídění baterií, a hlavně si s nimi budeme povídat. Zda třídí. Proč ano, proč ne. Věříme, že tahle naše osobní setkání řadu lidí osloví a snad i motivují k důslednějšímu sběru baterií,“ říká Eva Gallatová.

Městské úřady a školy pomáhají v osvětě
Na veřejná setkání přichází za týmem Recyklojízdy i zástupci měst – nejčastěji starostové, místostarostové nebo vedoucí odborů. V některých městech ještě před příjezdem Recyklojízdy organizují městské úřady sběrové akce. Vyzývají občany, aby přinesli baterie na radnici nebo na jiné určené místo. Baterky pak symbolicky v podobě certifikátu předají cyklistům.

Paralelně s Recyklojízdou do vybraných škol zavítá vzdělávací program s názvem Recyklace hrou, který zajišťuje společnost Recyklohraní. Školáci a pedagogové jsou také častými a vítanými účastníky setkání s Recyklojízdou.

  • Facebook
  • Twitter