Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Skupina Píst slavila v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1089 ZobrazeníHodně kapel vzpomíná na své začátky a po mnoha letech uspořádá koncert k nějakému výročí. Týkalo se to také havlíčkobrodské kapely Píst, která si do sálu hostince U Palánů v Perknově pozvala v pátek 8. října své fanoušky a přátele.

„Skoro po 40 letech od vzniku jsme se rozhodli uspořádat hudební setkání našich kamarádů a příznivců skupiny Píst. Zavzpomínáme na naše začátky. Oprášíme starý dobrý fláky,” řekl Josef Stejskal.
V roli předskokana hudebního večera vystoupila bezejmenná kapela ve složení: Josef Stejskal – kytara, ukulele, zpěv, Vašek Fejt – kytara, zpěv, foukací harmonika, Radek Petrlík – baskytara, Terezka Bártlová – zpěv, Vašek Lindl – perkuse, a jako host Pavel Kubát – housle. Zazněla směs folku, popíku a staršího bigbítu. Po technické přestávce patřil sál skupině Píst hrající v sestavě: Pavel Kerber – zpěv, Pavel Olijnyk – kytara zpěv, Josef Stejskal – kytara, zpěv, Milan Míza” Havlíček – basová kytara, zpěv a Milan”Štěpa” Štěpánek– bicí, zpěv. Návštěvníci úžasného večera vyslechli staré fláky od skupin a interpretů: Pumpa, Omega, Olympic, Katapult, Smokie, Uriah Heep, Judast Priest, XIII. století, Deep Purple, Citron, Iron Maiden, Puhdys, Blue Effect, ETC, Jiří Suchý, Luboš Pospíšil, John Lennon a Jiří Schelinger. Z vlastní tvorby zazněly skladby: Taneční a Angrešti z Marsu.

Na oslavu nemohl přijet Vladimír Boryš Secký, protože měl koncert v Horním Bezděkově s kapelou Flamengo reunion session. Z muzikantského nebe se díval Pavel Polívka, který rovněž hrával s Pístem na příležitostných akcích a kterému byl večer věnován.
Akce se vydařila a spokojení byli návštěvníci i členové skupiny Píst, kteří věří, že Píst by mohl zahrát spolu s Boryšem jako předkapela Flamenga příští podzim, kdy má mít Flamengo Reunion Session koncert v klubu Oko.

Brodská kapela Píst hrávala ve složení:
Pavel Kerber – zpěv
Vladimír Boryš Secký – klávesy, zpěv,
Petr Korbela – kytara (1983 – 1985)
Pavel Olijnyk – kytara, zpěv (1985 – 1987)
Josef Stejskal – kytara, zpěv
Milan Míza Havlíček – basová kytara, zpěv
Milan Štěpa Štěpánek- bicí, zpěv.

  • Facebook
  • Twitter