Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavská galerie zve na výstavu Félix Blume: Cvrčci ze sna

/
/
/
663 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě hostí v současnosti výstavu Félix Blume: Cvrčci ze sna, milovníci výtvarného umění si ji mohou prohlédnout ve zvukové galerii IGLOO v Komenského ulici v Jihlavě až do 31. října.

„Cvrčci ze sna je zvuková instalace, kterou vytvořil zvukový umělec a filmař Félix Blume společně s dětmi v roce 2019 v Chile. Je to soubor malých zvukových objektů – reproduktorů, a přestože každý objekt zní svým jedinečným hlasem, v prostoru galerie vytváří tichou zvukovou atmosféru.
Instalaci tvoří videoprojekce krátkého příběhu, který vznikl s dětmi během dílny v Chile, skupina zpívajících repro-cvrčků, které Felix s dětmi postavil, dětské kresby skutečných cvrčků a výběr krátkých videí na téma zvuk a poslouchání, které si návštěvníci mohou se sluchátky přehrát,“ popisuje kurátor výstavy Miloš Vojtěchovský.

Félix Blume je zvukový umělec a filmař, pracuje v oblasti dokumentárních filmů, zvukových instalací a rozhlasové tvorby. Zaměřuje se na poslech, upozorňuje na důležitost zvukové zkušenosti pro výchovu dětí, jeho práce a dílny nabízejí možnost alternativního způsobu vnímání světa. Zvuk používá jako výchozí materiál nejen pro zvukové práce, ale i ve filmech, performancích a instalacích. Spolupracuje s umělci a filmaři (například s Francisem Alÿsem) a s různými, často domorodými komunitami. Zajímají ho otázky veřejného prostoru, pracuje s mýty, zkoumá, o čem hlas vypovídá mimo slova. Pořad Los Gritos de México na soutěži Phonurgia Nova získal hlavní cenu, videa byla vystavena a promítána například v Centre Pompidou, v Musée d’Orsay.

Doprovodný program k výstavě
Středa 27. října v 17.00 představení výstavy s kurátorem Milošem Vojtěchovským a vystavujícím umělcem Félixem Blume
Čtvrtek 28. října v 10.00 workshop pro děti s Félixem Blume
40 Kč / dítě; přihlášení předem na ogv@ogv.cz
Čtvrtek 28. října v 18.00 projekce filmu Pouštní světla (2021) s autorským úvodem

  • Facebook
  • Twitter