Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nové dálniční odpočívadlo u Studeného slouží řidičům

/
/
/
892 ZobrazeníStavaři ukončili revitalizaci malé odpočívky Studený na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno na Pelhřimovsku a v tomto týdnu začala sloužit řidičům. Původní odpočívka ze 70. let 20. století byla několik let uzavřena a v červnu loňského roku začala její rekonstrukce.

Její plocha nabízí nová parkovací místa pro 12 nákladních a 26 osobních vozidel, dva autobusy a tři pro vozidla s přívěsem, karavany či obytné vozy. Nechybí ani kontrolní stanoviště Policie ČR. Mimo parkovací část je relaxační zóna se 44 lavičkami, sedmi lavičkami se stolem, 24 odpadkovými koši v kompletní parkové úpravě.
Součástí je rovněž fitness koutek se čtyřmi posilovacími stroji. V centru stoji automatické korporátní toalety se třemi kabinkami, pisoáry, sprchou a s klopným přebalovacím pultem. Zařízení je orientováno tak, aby v části čelem k dálnici mohly být umístěny nápojové a občerstvovací automaty. Dodavatel toalet bude současně po dobu dalších pět let zajišťovat jejich provoz, údržbu a starat se o jejich čistotu.

Odpočívka disponuje také dohledovým systémem a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní vozy. Data se přenáší do dálničního informačního systému (DIS), kde jsou zpracována, vyhodnocena a dále poskytnuta uživatelům dálnice.

  • Facebook
  • Twitter